Riigikaitse tõstmine valimiste keskseks teemaks on kaitseväe juhataja, kindralmajor Riho Terrase sõnul rõõmustav. Küll aga soovitab ta hoiduda kallitest ja emotsionaalsetest äkkotsustest riigikaitse vallas, sest Eesti pole sõjas ega isegi mitte selle lähedal.
Riigikaitse ei vaja liiga kõlavaid valimislubadusi
Möödunud aasta oli kaitseväele üks viimaste aastate raskemaid. Miks?
See oli minu ametiaja kõige raskem aasta. Õhuvägi pidi tegema üleinimlikke pingutusi, et panna Ämari õhuväebaas planeeritust aasta varem 24 tundi päevas tööle. Merevägi pidi seoses NATO otsuste ja Ukraina sündmustega palju rohkem merel olema. Maavägi pidi vastu võtma liitlasüksused. Staabiohvitserid osalesid NATO õppustel määratult suuremas mahus, kui olime ette näinud. Nad said kõik sellega kenasti hakkama. Tagantjärele vaadates oli 2014 kaitseväele hea aasta. Riigikaitsevõime tugevnes nii meie enda kui ka liitlaste tegevustest minu hinnangul oluliselt.
Ütlesite aprillis, et Ukraina peataolek ei tohi Eestis korduda: kui esimene «roheline mehike» üle piiri tuleb, siis lastakse ta maha. Kas see põhimõte kehtib juba täna või tuleb oodata riigikaitseseaduse jõustumist aastal 2016?
Märksõnad
- erakonnad
- haubitsad
- Kaitseliit
- kaitseliitlased
- kaitsepoliitika
- kaitseväe juhataja
- kaitsevägi
- kaks protsenti
- kindralmajor
- merevägi
- NATO
- nrf
- ohvitser
- ohvitserid
- oravapartei
- polügoon
- rannakaitse
- Reformierakond
- relvajõud
- riigikaitse
- riigikaitse arengukava
- Scoutspataljon
- suurtükiväepataljon
- sõdurid
- sõjaväeluure
- Ukraina
- Ameerika Ühendriigid
- valimislubadused
- õhutõrje
- õhuvägi
- Ämari