Päevatoimetaja:
Lomely Mäe
Saada vihje

Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Juba viiendat aastat koondab Tartu ülikool terve hulga täiendusõppekursusi oma talveülikooli programmi, andes kõikidele võimaluse omandada uusi teadmisi ja oskusi.

Koolitusi teevad tunnustatud õppejõud ja pikaajalise kogemusega praktikud mitte ainult Tartus, vaid ka Tallinnas, Pärnus ja Viljandis.

Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ris­to­lainen meenutas, et talveülikooli idee sündis kunagi suveülikoolis, mis on juba kümmekond aastat koos käinud.

Talveülikooli programmi kokkupanemisel arvestatakse tema sõnul varasemate kursuste küsitluslehtedele kirjutatut, räägitakse läbi teaduskondade ja kolledžitega ning uuritakse päevakavalisi teemasid.

Millest tunda demagoogiat

Üks populaarsemaid lektoreid on alati olnud Tõnu Lehtsaar, kelle tänavune teema on argumenteerimine. Selle kursuse eesmärk on anda osalejatele praktilisi näpunäiteid, kuidas esitada oma seisukohti veenvalt ja arusaadavalt, kuidas mõjutada teise poole suhtumist ja kaitsta oma seisukohta ning kuidas ära tunda ja reageerida demagoogiavõtetele.

Tänavu pakutakse talveülikoolis 21 koolitust, mis kestavad kas päeva või kaks ning mille järel antakse osalejale tunnistus. Kui kursuslane täidab edukalt kõik nõuded, teeb ära iseseisva töö või midagi muud, mida küsitakse, siis on võimalus saada ainepunkte.

«See on tervitatav võimalus kõigile neile, kes juba õpivad tasemeõppes või kes kavatsevad ülikooli tulla,» ütles Ristolainen. «Punktide saamise võimalus kehtib ülikoolis kõigi täiendusõppekoolituste puhul.»

Ristolaineni sõnul on tänavu põnev ka kommunikatsiooniteema – skandaalid ja media hype –, seda loeb Halliki Harro-Loit.

Vägivald perekonnas

Suurt huvi on alati äratanud õigustemaatika. Populaarseks näib osutuvat kursus «Vägivald perekonnas. Geenid ja keskkond, valikud ja vastutus», mis sobib nõustajaile, psühholoogidele, psühhoterapeutidele, sot­siaal- ja lastekaitsetöötajaile, õpetajaile ning loomulikult kõigile huvilistele.

«Kõik, kes on endale midagi meelepärast leidnud, võiksid end kohe registreerida, mõnel pool võivad kohad juba täis olla,» lisas Ristolainen.

Eelmise aasta talveülikoolis käis üle 200 õppija. Talveülikoolis õppimine on tasuline.

Märksõnad

Tagasi üles