Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Kohus mõistis teleajakirjaniku perevägivalla eest tingimisi vangi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Andres Einmann
Copy
Eesti Loomakaitse Liidu juhatuse esimees Heiki Valner.
Eesti Loomakaitse Liidu juhatuse esimees Heiki Valner. Foto: Mihkel Maripuu

Harju maakohus mõistis täna tuntud teleajakirjaniku ja loomakaitsja Heiki Valneri süüdi perevägivallas ja karistas teda tingimisi vangistusega.

Kohus tunnistas Valneri süüdi oma elukaaslase kehalises väärkohtlemises kolmel korral ja karistas teda tingimisi ühe aasta ja viie kuu pikkuse vangistusega ning määras talle 18 kuu pikkuse katseaja, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kohus kohustas Valnerit katseajal elama oma alalises elukohas, ilmuma kriminaalhooldaja määratud ajavahemike järel kriminaalhooldusosakonda registreerimisele ning alluma kriminaalhooldaja kontrollile oma elukohas.

Samuti peab Valner esitama kriinaalhooldajale andmeid oma kohustuste täitmise ja elatusvahendite kohta, samuti taotlema Eestist kauemaks kui 15 päeva lahkumisel luba kriminaalhooldusametnikult.

Oma elu-, töö- või õppimiskoha vahetamise peab Valner kooskõlastama kriminaalhooldajaga ning ta ei tohi tarvitada alkoholi ja narkootikume.

Kohtuprotsess toimus eraelu kaitseks kinnisena.

Süüdistuse järgi vägivallatses Valner oma endise elukaaslase kallal kolmel erineval korral. Prokuratuur kvalifitseeris tema teod kehalise väärkohtlemisena.

Heiki Valneri sõnul soovib ta ära oodata kohtu põhjalikud kommentaarid, et seejärel kujundada koos kaitsjaga oma seisukoha. «Aga minu hinnangul käib praegu küll mäng väga ühte väravasse, kui asi puudutab perevägivalda või lapsi. Eestis ja Eesti õigusruumis pole meestel ja isadel tegelikult selles küsimuses sõnaõigust ja tegelikult minu jaoks oli see kohtuotsus ootuspärane. Kriminaaluurija on naine, kohtunik on naine, kohtusekretär on naine, kohtujurist on naine, kannatanu ja tunnistajad on naised ja kannatanu esindaja on ka naine. Mina olin seal kaitsjaga nagu kaks meest tõmmatud karukoopasse ja ega meie sõnadel ega minu tunnistajate sõnadel ei olnud mingit kaalu,» rääkis Valner BNSile.

Tema sõnul käis tunnistamas ka kannatanu endine abikaasa, kelle sõnul läks nende abielu lõhki just samadel põhjustel ja naise käitumismuster on sama, kuna tal on teatavad probleemid ja käitumishäired. «Ma kutsusin tunnistama ka psühhiaater Jüri Enneti, kes kahjuks ei saanud tulla, kuid ta oleks rääkinud teatud rohtude mõjust. Eelmisel aastal pöördusin ka teatavate probleemidega kolm korda lastekaitse poole eraviisiliselt, et mitte naisele probleeme tekitada. Et kuidas leida probleemile lahendust. Ka lastekaitsja arvamus jättis kohtu külmaks,» rääkis Valner.

Karistusseadustik näeb inimese tervise kahjustamise eest, samuti löömise, peksmise või muu valu tekitanud kehalise väärkohtlemise eest kohtus süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Ajakiri Naised kirjutas tänavu märtsis, et teleajakirjanik Heiki Valner lahkus töölt TV3st ning töösuhte katkemise taga on katkenud suhe teletoimetaja Tiina-Laura Kimmeliga.

Tagasi üles