Sõjalise jõu kasutamise eelistatud liigiks on asümmeetriline sõjapidamine. See kätkeb endas luureteenistuste ja eriüksuslaste operatsioone, mille eesmärgiks on vastase riigi- ja ühiskonnakorralduse destabiliseerimine, aga ka otsesed diversiooni- ja sabotaažiaktid.
Näiteks võib tuua Vene eriteenistuse Ukraina-vastase tegevuse: Venemaalt ja osaliselt ka Ukrainast leiti, värvati ja vajadusel palgati paramilitaarid – kasakad, palgasõdurid, Tšetšeeni sõdade veteranid, endise Janukovõtši režiimi poolehoidjad –, kellele anti väljaõpe, tagati relvastus ja varustus ning suunati siis separatistidena võitlema Ida-Ukrainasse. Lahingutandril aitasid neil operatsioone planeerida, ette valmistada ja juhtida Vene luure ja erivägede kaadriohvitserid.
Teiseks iseloomustab Gerassimovi doktriini kõikvõimalike normide ja reeglite eiramine. Sõjategevuse korral kasutatakse vajadusel tsiviilelanikke elava kilbina. Oma vägede osalust konfliktis eitatakse. Läbirääkimisi, poliitilise kompromissi leidmiseks mõeldud rahvusvahelisi vahenduskatseid jms kasutatakse taktikalise relvana segaduse külvamiseks ning aja võitmiseks.
Selle käes, kes deklareerib normide ja reeglite järgimist neid praktikas sihiteadlikult eirates, muutuvad noodsamad normid ja reeglid relvaks nende vastu, kes eeldavad neist kinnipidamist.
Kolmandaks ei tähenda hübriidsõja rakendamine seda, nagu oleks loobutud klassikalisest lahingutegevusest ja konventsionaalse sõjalise jõu kasutamisest. Vajadusel kasutatakse ka seda viimast, nagu ilmekalt demonstreerivad ka arengud Ukrainas alates suve lõpust, sügisest. Lihtsalt kui varem oli konventsionaalne sõda kindrali tööriistakastis üks vähestes, kui mitte ainuke instrument, siis nüüd on see üks paljudest.
Neljandaks – hübriidsõda on olemuselt voolav, erinevad surve avaldamise ja jõu kasutamise viisid on omavahel läbipõimunud ja vahelduvad, teineteist täiendavad vastavalt kujunevale ning ajas ja ruumis muutuvale olukorrale.
Täpselt nii, nagu kindral Gerassimovi artiklis toodud sedastuse kohaselt on kadunud selged piirid rahu ja sõja, lahingutegevuse ja diplomaatia-poliitika vahel, on piirid muutuvad ja teisenevad ka graafikus kirjeldatud tegevusliinide vahel. Need kõik täiendavad üksteist vastavalt vajadusele, mitte ükski neist ole mõnda teist välistav.