Ma ei näe siin midagi uut. Neid kanaleid on ju kogu aeg tehtud, nüüd lihtsalt investeeritakse sinna rohkem raha. Kui tunda hirmu, et «oi, mis nüüd saab», on see pigem kontraproduktiivne.
Midagi ei saa: kergesti mõjutatavad inimesed on niikuinii mõjutatavad.
Propagandaga on nagu netikommentaaridega – mingil hetkel sa lihtsalt ei võta seda enam tõsiselt. Toon ühe näite: Ukraina kriisi alguses vaatasin õhtuti «Vremjat» (Venemaa riikliku telekanali Pervõi uudistesaade – O. K.), aga peagi loobusin. Ma teadsin, et see kõik kordub: sama retoorika, samad süüdistused, aga sisuliselt midagi ei muutu.
Nii et mina seda Sputniku projekti ei karda: siin on rohkem auru kui asja ennast. Inimene teeb lõpuks alati õige otsuse, sest Eestis on tal erinevat informatsiooni. Pigem on probleem neis inimestes Venemaal, kes võõrkeeli ei mõista ja kellel on ainult ühepoolne teave.
Millisel hetkel saab mõjutustegevusest rahvusvahelise õiguse mõistes (hübriid)sõda?
Sõja mõiste on rahvusvahelises õiguses väga kokkuleppeline. Ühest definitsiooni, millega kõik nõus oleks, ei ole. Räägitakse rohkem relvastatud konfliktidest.
Kui rääkida hübriidsõjast, siis sõja mõistet kasutatakse minu arvates liiga kergekäeliselt: igasugune räige propaganda pole veel infosõda. Mina ikkagi lähtuksin sellest, et sõda algab siis, kui kasutusele tulevad konventsionaalsed relvad.
Kaitsevägi on teinud ümber oma kaitseplaanid, et «roheliste mehikeste» tulekuks valmis olla. On sel vahet, kas nimetaksime tunnusmärkideta sõdurite tuleku relvakonfliktiks või sõja alustamiseks?