«Mind isiklikult häirib see, et kui on lubatud ehitusprügi, siis ma olen ise korduvalt näinud, kuidas siia valatakse maha ehituskeemiat, kõike muud lisaks ehitusprahile. Kui sõitsid kodutänavale sisse, siis naabri aia õunapuude otsas rippusid prügikotid, piimapakid, mis iganes peenem jäätme sortiment, mitte ehituspraht. /.../ Ja see kõrgus paneb ikka kukla alla midagi tiksuma. Kui inimesed, kes on siin elu aeg elanud, räägivad, kuidas neil kadus ära merevaade, sest ühel hetkel oli mägi akna ees. Samuti ei saa suvel aknaid lahti hoida, sest on tolm. Üks naisterahvas kurtis, et temal on mingi allergiline reaktsioon, silmad muudkui kipitavad,» selgitas Poom.
Prügimäe naabrid on kaevanud igale poole kuhu iganes võimalik. Erafirmale Slops, kellele prügila kuulub, riigi keskkonnaametile, mille loa alusel prügila tegutseb, keskkonnainspektsioonile, mis teeb järelevalvet ning Tallinna linnale, kelle territooriumil eraprügila asub.
Keskkonnaameti keskkonnakasutuse juhtivspetsialist Rein Urman kinnitas, et asutus on alati kaebustele reageerinud ning käinud olukorda kontrollimas. Samuti korjavad Slopsi töötajad majade juurde lennanud prahti ära.
«Meie viimase käigu juures me lendkilet ja sellist asja enam ei tuvastanud. Ei ole ka täna tuvastanud, et seal oleks ladestatud midagi sellist, mida keskonnakompleksloaga lubatud ei ole,» lisas Urman.
Seega, elanikud kaebavad, kuid prügila omanik, keskkonnaamet, inspektsioon ja Tallinna linn raiuvad juba aastaid vastu, et probleeme tõesti on, kuid need on olnud ajutised, üksikjuhtumid ning kiiresti likvideeritud.