Päevatoimetaja:
Alexandra Saarniit
Saada vihje

Hanneli Rudi: vatitekiajastu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Hanneli Rudi
Hanneli Rudi Foto: Peeter Langovits

Eks iga valitsus taha enne valimisi populaarne olla. Selleks pole midagi lihtsamat, kui valijatele raha jagada. Ainult et kusagilt tuleb see laiali jagatav raha leida. Sel suvel otsustasid võimulolijad, et uue valitsuse helduse peavad kinni maksma õliküttekatelde omanikud, kelle jaoks läheb toasoe 40 protsenti kallimaks. Summa, mis majakütjate taskust järgmisel aastal võetakse, pole riigieelarve kontekstis just suur, ligi kaheksa miljonit, aga rasketel aegadel on kärbes ka liha.

Pealegi ei pea riik muretsema, et loodetav lisaraha jääb laekumata, sest maksuametil on täpselt teada, kes ja kui palju soodsama aktsiisiga diislikütust on ostnud. Toasooja järsust kallinemisest niigi muserdatud majaomanike elule aga lisavad omalt poolt vürtsi ametnike ähvardused, et 2. maiks olgu kodused õlimahutid odavast diisliküttest tühjaks tehtud, või muidu …

Neid ei huvita, kuidas seaduskuulekad kodanikud ülejäänud sajad liitrid mahutitest kätte saavad. Paak olgu tähtajaks tühi ja kõik. Ülepea pole vaja endale talveks nii palju kütet koju varuda, et seda võiks kevadeks rohkem kui 100 liitrit järele jääda. Pole vaja 1000 liitri kaupa tellida, saab ka kanistri haaval tuua.

Märksõnad

Tagasi üles