Nimelt tuli kohtus täna ilmsiks, et Vesilool on diagnoositud somnambulism ehk unehäire, mille ajal on magaja suuteline nägema ja kõndima, kuid hiljem ei mäleta juhtunut.
Vesiloo kaitsja Aadu Luberg soovis, et viidaks läbi uus ekspertiis, kuna «Pealtnägijas» näidatu põhjal järeldas Luberg, et pole ikkagi päris selge, milline oli Vesiloo seisund väidetava peksmise ajal.
Kohtunik Anne Rebane seda taotlust ei rahuldanud, ent nentis, et kui menetluse ajal selgub, et teine ekspertiis on siiski vajalik, siis see ka tehakse.
Triin Tulevi väitel sai ta mehe diagnoosist teada pärast peksmist, kui Vesiloo sõber soovis Tuleviga kokku saada ning veenis Tulevit süüdistusi tagasi võtma, sest väitis, et Vesiloo ei ole muidu vägivaldne, ent on ka varem oma haiguse tõttu une pealt inimesele kallale läinud. «Sellisel juhul ma ei saa aru, miks elukaaslane ei öelnud, et tal selline ohtlik haigus on diagnoositud, et ta võib oma rasedat naist peksma hakata,» rääkis Tulev kohtus lisades, et ei võta väidet selle kohta justkui võiks mehe diagnoos tema peksmisega kuidagi seotud olla, tõsiselt. Koos elati umbes pool aastat, enne seda oldi tuttavad aasta.
Tulev kinnitas kohtus endiselt, et mees oli peksmise ajal adekvaatne.
Samuti palus Vesiloo kaitsja, et tõendina arvestataks ka saate «Pealtnägija» materjale, kus Tulev oma kogemusest rääkis. Tulevi esindaja leidis, et saade ei ole tõend, ent kohtunik kinnitas, et arvestab saate materjale tõendina.