Reformierakonna peasekretäri Martin Kuke hinnangul näevad valijad eelolevatel riigikogu valimistel peamise valikuna peaministri kohale Reformierakonna esimeest Taavi Rõivast või Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart.
Kuke sõnul näevad valijad peamise valikuna Rõivast või Savisaart
«Seni kuni Savisaar demonstreerib oma ainuvõimu Keskerakonnas, muutuvad nende positsioonid tugevamaks, konsolideerides venekeelsed valijad. Viimased uuringud näitavad, et nende valijaskond koosneb 87 protsendi ulatuses venekeelt kõnelevatest valijatest,» ütles Kukk BNSile.
«Tundub, et valijad näevad järgmistel valimistel valikut kahe peaministri, Taavi Rõivase või Edgar Savisaare vahel,» sõnas Kukk. «Küllap 1. märtsil valija otsustab, kas toetab eestimeelse kursi jätkamist või kremlimeelset koogutamist idapoole,» lisas ta.
«Mis puudutab IRLi reitinguid, siis ei ole Res Publica trikid vahetades esinumbrit toonud neile uut hingamist. Pigem tundub, et Juhan Partsi asumisega peaministrikandidaadiks on nad peletanud eemale mingi osa endiseid Isamaliidu valijaid,» ütles Reformierakonna peasekretär.
Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks nii Reformierakonnale kui ka Keskerakonnale oma hääle 27 protsenti valijatest, selgub Eesti Rahvusringhäälingu tellitud TNS Emori uuringust. Reformierakonna toetus jäi võrreldes septembriga samaks, Keskerakonna toetus kasvas ühe protsendipunkti võrra.
Selge vahemaaga on kolmandale kohale kukkunud sotsiaaldemokraadid. SDE toetus oli oktoobris 19 protsenti ja langes võrreldes eelmisega kuuga koguni nelja protsendipunkti võrra.
Toetus Isamaa ja Res Publica Liidule kahanes kahe protsendipunkti võrra 16 protsendile.
Koalitsioonierakondade kogutoetus oli oktoobris 46 protsenti, mis on madalaim näitaja alates uue valitsuse tööleasumisest märtsis.
Parlamendivälistest erakondadest kogusid Erakond Eestimaa Rohelised ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond võrdselt kolm ning vastloodud Vabaerakond kaks protsenti toetust.
Oma eelistust ei osanud öelda 35 protsenti vastanutest.
TNS Emor küsitles ERRi uudistetoimetuse tellimusel 25. septembris 15. oktoobrini 883 valimisealist kodanikku.
Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus ehk ei oska öelda vastanute protsent kõrvaldatakse. Selline andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega.