Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Põhiseaduskomisjon toetas monopolide seaduse uuesti menetlemist

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Veiko Pesur
Copy
Riigikogulased tulevad esmaspäeval Toompea lossi erakorralisele istungile.
Riigikogulased tulevad esmaspäeval Toompea lossi erakorralisele istungile. Foto: Toomas Huik

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas üksmeelselt oma tänasel istungil teha riigikogu täiskogule ettepanek monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seadust muutmata kujul uuesti mitte vastu võtta ja alustada seaduse muutmist.


Tänasel istungil osalesid ka presidendi õigusnõunik Ülle Madise ja õiguskantsler Indrek Teder. Nende väitel ei ole ei president ega ka õiguskantsler seaduse üldpõhimõtete vastu, kuid presidendi poolt esile toodud vead tuleb nende kinnitusel parandada, teatas riigikogu pressitalitus.

Riigikogu täiskogu koguneb seadust uuesti arutama oma erakorralisel istungjärgul esmaspäeval kell 10. Juhul kui presidendi poolt välja kuulutamata jäetud monopolide hinnapiirangute seadust esmaspäeval muutmata kujul uuesti vastu ei võta, toimub teisipäeval kell 10 teine erakorraline istungjärk nimetatud seaduse teistkordseks menetlemiseks. Kui monopolide hinnapiirangute kehtestamise seaduse teine lugemine teisipäeval lõpetatakse, toimub algusega üks tund pärast teise lugemise lõpetamist kolmas istungjärk nimetatud seaduse kolmandaks lugemiseks.

President osutas seadust välja kuulutamata jättes, et seaduse rakendusmehhanism vajab täiendamist osas, mis puudutab ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise tasu ning veeteenuse hindade kehtestamist enne monopolide hinnapiirangute kehtestamise seaduse nõuete rakendumist, kuna seadus jätaks vee-ettevõtjaile ligi pooleks aastaks vaba voli ühepoolsete hindade kehtestamiseks.

Samuti juhtis president tähelepanu sellele, et majandus- ja kommunikatsiooniministrile antakse kaugkütte lepingutingimuste kehtestamisel õigusi, mis peaksid olema reguleeritud seaduses ja mitte ministri määrustega.

Tagasi üles