Täna tutvustati kaitseväe õppekogunemise Siil 2015 meediakampaaniat, mille üks osa on koostöös Catapult Filmsiga kampaania jaoks kohandatud filmi «Malev» klipid.
Videod: filmi «Malev» klippidega reklaamitakse suurõppust Siil 2015
Kaitsevägi korraldab tuleval aastal läbi aegade suurima õppuse Siil, mis toimub iga-aastase suurõppuse Kevadtorm asemel ning millel harjutatakse 1. jalaväebrigaadi formeerimist.
Õppus toimub järgmise aasta 4.-15. mail. Õppus toimub kogu Eesti territooriumil, kuid suurem osa tegevusest koondub Lääne- ja Ida-Virumaale. Kokku osaleb õppusel 12 000 reservväelast, tegevväelast, ajateenijat, kaitseliitlast. Üle poole õppusel osalejatest on reservväelased.
Õppuse eesmärk on testida 1. jalaväebrigaadi formeerimist täismahus. Kui seni on igakevadisel Kevadtormil kokku harjutanud üks pataljon, siis Siili puhul on põhirõhk jalaväebrigaadi treenimisel.
Ettevõtjad asuvad reservväelaste õppekogunemisi toetama
Täna sõlmisid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Tööandjate Keskliit, kaitseministeerium ja kaitsevägi, hea tahte ja koostöökokkuleppe, mille eesmärgiks on rõhutada ettevõtjate ja tööandjate soovi panustada Eesti riigikaitsesse.
Kaitseminister Sven Mikseri sõnul on Eesti ettevõtjate ja tööandjate panus riigikaitsesse ning toetus reservi treenimisel võtmetähtsusega. «Eesti iseseisev kaitsevõime on tulemuslik juhul, kui kriisiolukorras toimitakse ühtse Eestina. Julgeolek ei teki iseenesest, seepärast peab korraldama ka rahuajal regulaarselt õppuseid, et säilitada kiirreageerimisvõime ning olla vajadusel valmis kriisi lahendama,» märkis kaitseminister.
Leppe allkirjastamisega väljendavad ettevõtjad tahet ja tuge tõsta reservväelase autoriteeti ühiskonnas ning soodustada reservväelaste osalemist reservõppekogunemistel.
«Kaitseväe jaoks on tegemist märgilise leppega, kus esmakordselt oleme koos tööandjatega liikumas tihedama koostöö ja üksteise mõistmise poole. Tänane leping on vaid esimene verstapost meie koostöös,» ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras leppe sõlmimisel. «Olen väga tänulik tööandjatele, et nad on valmis toetama reservõppekogunemistel osalejaid, panustades sellega otseselt Eesti kaitsesse. Reservväelased väärivad toetust ja tunnustust, seda on tööandjad ka nõus neile osutama,» märkis Terras.
Laiapindse riigikaitse arendamiseks suunatud neljapoolse leppe allkirjastasid kaitseminister Sven Mikser, kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja esimees reservmajor Toomas Luman ning Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees Jüri Käo.