Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Lugeja kiri

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Väikekoolide surm ja sünd

Lugesin hiljuti Postimehest artiklit erakoolide teemal, kus räägiti, et nende hulk on viimasel ajal märgatavalt kasvama hakanud. Artiklis toodi muuhulgas esile, et erakoolides on väiksemad klassid, mis tagavad, et õpetaja jõuab kõigile õpilastele rohkem tähelepanu pöörata. Samal ajal kui aina rohkem väikekoole (valdavalt maakoolid) on sunnitud uksed rahapuuduse tõttu sulgema, on inimesed aina rohkem hakanud hindama just väiksema õpilaste arvuga koole. Kas pole veider, et ühest otsast selliseid õppeasutusi sulgetakse, samas tekib neid erakoolide näol aga aina juurde?

Üks levinum ettekääne, millega väikekoolide sulgemist põhjendatakse, on sealse hariduse kvaliteet. Räägitakse, et kõigil õpilastel, sõltumata sellest, kus nad elavad, peab olema võimalus saada võrdselt head haridust. Aga kas kõigil õpilastel ei peaks olema võimalust otsustada, millises keskkonnas nad selle hariduse omandavad? On mõistetav, et kui õpilaste arv kuivab kokku, siis ei saa koole igavesti elus hoida, ometi ei mõju pidev sulgemisjuttudega hirmutamine hästi ei väikekoolide õpilastele ega õpetajatele.

Märksõnad

Tagasi üles