Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072
Saada vihje

Kiviõli Keemiatööstus lämmatas linna tossuga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Merike Teder
Copy
Sotsiaalmeedias levisid pahased kommentaarid ja pildid Kiviõli Keemiatööstuse tossavast korstnast.
Sotsiaalmeedias levisid pahased kommentaarid ja pildid Kiviõli Keemiatööstuse tossavast korstnast. Foto: Facebook

Teisipäeval toimunud tahke soojuskandja katsekäivitamisel korstnast tulnud suitsupilve ning sellega koos tekkinud sudu ja haisu iseloomustasid kohalikud kõige hullemana, mida nad Kiviõlis näinud on. 

«Ma ei mäleta, et olukord oleks kunagi nii hull olnud,» kinnitas üks linnakodanik ajalehele Põhjarannik, et kontoris olemine oli sel päeval tõsiselt ebameeldiv ning sellist linna kohal levivat sudu ja ebameeldivat lõhna ta ei mäletagi.

Ehkki Kiviõli Keemiatööstus teatas Kiviõli linna kodulehel, et 26. augustil toimunud katsetuse käigus oli kella 10-15 tehnoloogiline vahejuhtum, mille likvideerimisega tegeletakse, kinnitasid Kiviõli elanikud, et tossu tuli juba 25. augusti õhtul ning see kestis järgmise päeva õhtuni välja.

«Kui nüüd tossas väike korsten, siis tegelikult teeb kurja ka suurem – sealt lenduvad tahmatükid jäävad autode esiklaasile niimoodi kinni, et neid on sealt võimatu eemaldada, ja Varinurme inimeste basseinid on suuri musti tahmatükke täis.»

«Tegemist oli seadme katsekäivitamisega, mis ebaõnnestus,» põhjendas Kiviõli Keemiatööstuse keskkonnadirektor Vahur Keerberg linna kohal levinud tossupilve.

Tehniline rike toimus tahke soojuskandja tigutransportööris, mis hakkas tõrkuma. Kiiresti õnnestus küll see uuesti tööle saada, kuid seadme tööd enam stabiliseerida ei õnnestunud ning õhtul kell 18 tuli seade seisata, mille tõttu tekkis tehnoloogiline äkkheide kestusega 30 minutit.

Keerbergi sõnul on selge, et erisuguste seadmete käivitamine ja ka seiskamine tekitab oluliselt rohkem saasteaineid kui stabiilne töötamine. «Kui suvi läbi seisnud katlamaja käivitada, tekib ka rohkem musta suitsu, aga kui see korraliku töörežiimi saab, muutub olukord paremaks,» lisas ta selgituseks.

Tagasi üles