«Ei saa öelda, et erialastipendiumi taotlemise võimalus oleks sisseastujaid avalduste arvude põhjal vaadatuna suuresti mõjutanud, eriti just magistriõppes,» nentis Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) vastuvõtu- ja õppenõustamistalituse juhataja Anne Urbla. Just TTÜs on kõige rohkem õppekavasid (30), kus stipendiumit saab taotleda. Kokku on loetelus 51 õppekava (vaata loetelu siit).
«Kuna info erialastipendiumite kohta jõudis ülikoolideni ja seega ka sisseastujateni vahetult enne vastuvõtuperioodi algust, siis jäi ka teavitusperiood napiks,» nentis Urbla, kes aga tõi välja, et nüüd saab terve aasta võimalikele sisseastujatele erialastipendiumite võimalust tutvustada. «Siis on näha, kas järgmise suve avalduste ja vastuvõetute arvud kajastavad suuremat huvi just nende erialade vastu,» lisas ta.
Eesti Maaülikooli kommunikatsioonispetsialist Marge Kohtla tõi välja, et vaid toiduainete tehnoloogia bakalaureuseõppekava ning liha- ja piimatehnoloogia magistriõppekava puhul oli tänavu näha suuremat huvi kui varasematel aastatel.
«Teiste õppekavade puhul, millel on võimalik saada erialastipendiumi, on avalduste hulk samas suurusjärgus kui varem,» nentis Kohtla. Ta kinnitas samuti, et info uue stipendiumi kohta tuli hilja, mistõttu ei saanud seda tudengikandidaatidele levitada haridusmessidel, lahtiste uste päevadel ja muudel informeerivatel üritustel.
Tartu ülikooli (TÜ) vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo hinnangul on raske hinnata, kas just stipendiumid on mõjutanud erialade populaarsust, kus eristipendiume välja makstakse. «Kuna vastuvõtutingimused on viimastel aastatel muutunud, siis ei saa üheselt välja tuua, et stipendium on see, mis on mõju avaldanud,» nentis Karo.