Päevatoimetaja:
Sven Randlaid
+372 666 2387
Saada vihje

Taatlemata seadmega kiirust mõõtnud politseinikud astuvad kohtu ette

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kiirusemõõtmine.
Kiirusemõõtmine. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Ida-Virumaal taatlemata kiirusemõõtjaid kasutanud politseinikud astuvad esmaspäeval Viru maakohtu ette.

Viru ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse kuuele Ida prefektuuri politseinikule, kellest kolm ei tööta enam politseis, teatas Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Süüdistus käsitleb ametiisiku poolt dokumendi võltsimist ja võltsitud dokumendi väljaandmist ning ametniku poolt teadvalt ebaseadusliku otsuse tegemist väärteomenetluses.

Süüdistuse kohaselt jättis Ida prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse vahetu juht õigeaegselt korraldamata Škoda Superbi paigaldatud kiirusmõõturi taatlemise ning andis 2011. aasta nelja kuu jooksul oma alluvatele ebaseaduslikke korraldusi selle seadmega sõidukite kiirust mõõta. Juht andis alluvatele korralduse märkida kiirusmõõtja kasutamise protokollile mõõteseadmeks samal ajal Honda politseimootorrattale paigaldatud taadeldud kiirusmõõturi andmed.

Seega koostati kiiruse ületamisega seotud väärteoasjades otsuseid taatlemata kiirusmõõturiga saadud tulemuste alusel.

Kohtueelset menetlust juhtinud Viru Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Rita Hlebnikova sõnul on süüdistus esitatud ka kahele liiklusjärelevalvetalituse politseinikule ja kolmele endisele politseinikule, kes panid talituse juhi kihutamisel toime ametiisiku poolt dokumendi võltsimise. 

«Mehi süüdistatakse ka väärteomenetluses teadvalt ebaseadusliku otsuse tegemises,» lisas Hlebnikova.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo ja menetlust juhtis Viru ringkonnaprokuratuur.

Taatlemata kiirusmõõtmise skandaal sai alguse 2012. aasta sügisel, kui avalikkuse ette jõudis, et Ida-Virumaal on kuude kaupa mõõdetud sõidukite kiirust ja määratud trahve taatlemata kiirusemõõtja andmete alusel. Skandaali tõttu astusid politsei- ja piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt ja Ida prefekt Aldis Alus ametist tagasi.

 
Tagasi üles