Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Hambaarst kui ennetaja

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Teadmised suuhügieenist tuleb lapseni viia varakult – eesmärgiks on see, et hambaarstid ei peaks tulevikus tegelema nii palju enam tagajärgedega, vaid saaksid rohkem tegeleda ennetustööga.
Teadmised suuhügieenist tuleb lapseni viia varakult – eesmärgiks on see, et hambaarstid ei peaks tulevikus tegelema nii palju enam tagajärgedega, vaid saaksid rohkem tegeleda ennetustööga. Foto: AGE/Scanpix

Hambahaiguste ennetamine ning hammaste regulaarne kontroll aitavad vältida probleeme, mis võivad meid kimbutada halbade harjumuste tulemusena. Uuringud näitavad, et meie laste suutervis ei ole väga heal tasemel – suurem osa hambaarsti külastanud lastest on vajanud ravi.

Eelmisel aastal oli kõige vähem hambahaigusi ennetavale kontrollile jõudnud lapsi 6-aastaste seas, millest võib järeldada, et hambaarstile suunamise süsteem toimib paremini koolides. Piirkondadest oli kõige kehvem seis Virumaal, kus hambaarsti jättis külastamata 25 protsenti selle piirkonna lastest.

Oluline roll laste hammaste tervise juures on vanemate teadlikkusel, igapäevasel juhendamisel ja eeskujul. Mõni aasta tagasi lapsevanemate seas läbi viidud küsitlusest selgus, et üle poole lapsevanematest hindasid oma teadmisi kaariesest kas rahuldavaks (58 protsenti) või halvaks (18 protsenti).

Märksõnad

Tagasi üles