«Kõik, mis meie vaatleja sõnadest uudistes ja pressikonverentsil kostis, oli kurjategijate õigustamine,» ütles rahandusminister Jürgen Ligi, kelle arvates eirab vabastatud OSCE vaatleja Tõnis Asson reaalsust.
Jürgen Ligil on reaalsustaju kaotanud OSCE vaatlejast kahju
Ligi põhjendused Postimehele, miks teda Assoni väljaütlemised pärast vangistusest vabanemist üllatasid:
«Tõnis Asson on palju läbi elanud, mistõttu võib ta hingeseisundit inimlikult mõista, aga ta on võtnud OSCE vaatlejana ka väga suure vastutuse.
Äärmuslastel pole paremat viisi poolehoidu võita ja rahvusvahelist sekkumist ära hoida kui autoriteetse organisatsiooni esindaja, kes neid «mõistab» ja avalikkuse ees rehabiliteerib.
Kõik, mis meie vaatleja sõnadest uudistes ja pressikonverentsil kostis, oli kurjategijate õigustamine, nende hingeelule osutamine, nende sildistamise kritiseerimine, isegi see leinaseisak «kõigi hukkunute» mälestuseks oli reaalsust eirav.
Ta rääkis heast kontaktist, lugupidamisest, heast söögist justkui oleks ta vangistatud selleks, et tal kõht täis sööta ja talle austust avaldada.
Igasugune õigusvastane vabaduse võtmine on ju kuritegu, ka õiguspäraselt on see lubatud vaid vastusena tõsisele seadusrikkumisele.
OSCE vaatleja vangistamine on aga rahvusvaheline kuritegu, milleni langeja puhul kokakunst ja semusuhted kaotavad tähtsuse. Just vaatleja ise peab tunnistama, et tema missiooni takistamine pole mingi omavaheline küsimus.
Aga psühholoogid on seda sündroomi Stockholmi nimega tähistanud, see on inimlik, ent väga tõsine nähtus. Tõnis Assonist on nüüd mitmes mõttes kahju.»