Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Statistik soovitab vältida fikseeritud elektripakette

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Priit Potisepp soovitab koguda inimestel reservi, et tulla toime ka elektri börsihinna kõikumistega, sest isegi ajutisest kõrgest hinnast hoolimata on börsipaketid üldiselt soodsam valik.
Priit Potisepp soovitab koguda inimestel reservi, et tulla toime ka elektri börsihinna kõikumistega, sest isegi ajutisest kõrgest hinnast hoolimata on börsipaketid üldiselt soodsam valik. Foto: Liis Treimann

Priit Potisepa kogemus näitab, et suurematel elektritarbijatel on võimalik korralikult raha kokku hoida, kui kasutada kaugloetavat arvestit ja börsipaketi.

Statistikaameti endine peadirektor Priit Potisepp – läbinisti majandus­inimene, kes on aastaid töötanud ka kindlustuses ja panganduses – asus selle aasta alguses väga täpselt arvestama, millal ja kui palju ta elektrit tarbib ning mis see maksab. Selgus, et elektri tarbimist jälgides ja börsipaketti kasutades suutis ta aasta esimesel kuul säästa suisa veerandi oma elektriarvest ehk 30 eurot.

Potisepp peab ennast suhteliselt suureks elektritarbijaks, kuna kütab elamut soojuspumbaga, vett elektriboileriga, palju võtavad elektrit ka pesumasin ja -kuivati, pliit ja küpsetusahi. Kodus on kuni kuus inimest ja aastane elektritarve on 16 000 kWh. Turu avamisel reastas ta Exceli-tabelisse erinevate elektripakettide hinnad ja võttis arvesse sedagi, millest hinnad tegelikult koosnevad, ning valis välja Elektrumi fikseeritud hinnaga elektripaketi. Üheksa kuud hiljem paigaldati aga talle kaugloetav arvesti, mispeale Potisepp läks üle tunnipõhisele börsipaketile.

Tagasi üles