2007. aastal, paar kuud pärast kurikuulsaid pronksöö sündmusi, mil ajalehed kirjutasid palju sellest, kuidas eestlaste ja venelaste suhted on äärmuseni pingestunud, sõitsin bussiga Tallinnast Pärnusse. Sõitjate seltskond oli soliidne, kõik süvenenud oma raamatuisse, ajalehtedesse ja sülearvuteisse. Minu kõrvalistmel reisis eestlane, kes ootamatult hakkas mulle rääkima sellest, kuidas talle üldse ei meeldi venelased: laisad, metsikud, ettearvamatud – tõeline oht Eesti riigile.
Tellijale
Irina Tokareva: lambad, oinad ja muud
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vaevalt jõudsin hakata talle vastu vaidlema, kui ringi vaadates märkasin teiste sõitjate nägusid. Nendele oli selgelt kirjutatud kohmetus ja soov, et «oraator» rutem vait jääks. Minu ärritus läks kohe üle. Kas ikka tasub võtta isikliku solvanguna ühe inimese halvustavat väljaütlemist ning solvuda seejuures mitte üksnes tema peale, vaid kogu Eesti ühiskonna ja riigi peale tervikuna?