2. Kas Euroopa Liit peaks tegelema kaitsevaldkonnaga (või peaks jätma selle ainullt NATOle), mille eesmärgiks oleks ELi liikmesriikide kaitsmine välisohu eest ning rahu tagamine maailmas? Põhjendage miks.
Pigem toetan Euroopa Liidu tasandil kaitsevaldkonna jätmist NATOle, sest Euroopa Liit ja NATO ei tohiks hakata antud valdkonnas konkureerima. Enamus Euroopa Liidu liikmesriikidest on NATO liikmed. Need ELi riigid, mis ei kuulu NATOsse peaksid kindlasti liituma. Juba aasta alguses koos IRL Noorte partnernoorteorganisatsioonidega Soomest, Norrast ja Rootsist kutsusime Soomet ja Rootsit liituma NATOga, mis on väga olulise tähtsusega meie regioonile. Samuti pean oluliseks, et kõik ELi liikmesriigid peaksid üle vaadata oma kaitsekulutused. Muutunud julgeoleku olukorras peab ka ise panustama riigikaitsesse ja ei saa ainult loota ainult teiste peale, seega ka Eestil on samuti aeg 10 aastat kehtinud 2 protsendi doktriin kõrgemal poliitilisel otsustamisel üle vaadata.
3. Kas Euroopa Liit peaks muutuma ühisruumiks- looma ühised maksud, ühtlustama maksusid?
Pooldan maksusüsteemi üle osustamise jätmist liikmesriikidele. Euroopa Liidu liikmesriigid on täna liiga erinaval arengutasemel maksude ühtlustamiseks. Samuti tugevalt toetame Euroopa Rahvapartei noorteorganisatsiooniga liikmesriikides maksude alandamist, mis soodustaks väike ja keskmise suurusega ettevõtete tegevust.
4. Kas Euroopa Liit peaks muutma oma eelarve struktuuri- näiteks mingeid kulusid vähendama ja teisi suurendama? Kas praegused kulutused on piisavad?
Vaadates praegust Euroopa Liidu eelarvet, siis suurimaks murekohaks on ikkagi raha kasutamise mõistlikkus. Väga tihti suunatakse resursse projektidesse, mis ei täida eesmärki ja mille kontrollimisega kaasneb tohutu bürokraatia. Eesti e- teenuste üle- euroopaline kasutuselevõtt oleks lahendus, kuidas vältida mõttetut raha raiskamist ja muudaks resursside kasutamise läbipaistvamaks. Samuti selle perioodi eelarve 2014- 2020 on juba paigas, kus tegelikult oleks Eestile olnud kõige kasulikum, kui oleks vähendatud põllumajandusele minevat osa, sest ikka ei ole uutele ja vanadele liikmesriikidele toetuste suurused võrdsed. Seda raha võiks rohkem suunata innovatsiooni, teadusesse ja haridusse.
5. Millistes valdkondades näete Euroopa rolli suurendamise vajadust ning millistes võiks see väiksem olla?