Esimene tee: tagasi põhialuste juurde (mineviku eksimuste parandamine)
Teine tee: mineviku saavutuste kinnistamine (kui see pole katki, ära paranda)
Kolmas tee: julge sammumine tulevikku (teha rohkem ja teha paremini)
Neljas tee: hüpe tulevikku (ainus lahendus on majanduslik ja poliitiline liit)
Viies tee: «rohkem/vähem Euroopat» loogika muutmine (põhimõtteline mõttelaadi vahetus)
Valige variant neist või pakkuge välja oma variant ning põhjendage, miks toetate antud varianti.
Ma eelistaksin Euroopale teise ja kolmanda tee ühisteed. Kindlasti ei tasu hakata parandama asju, mis ei ole katki ja Euroopa Liidus on palju hästi, seda ei tuleks hakata rikkuma. Selle juurde julge samm tulevikku, teha juba olemasolevates valdkondades rohkem ja paremini, on alati võimalik nii, et olemasolevat ei riku.
2. Kas Euroopa Liit peaks tegelema kaitsevaldkonnaga (või peaks jätma selle ainullt NATOle), mille eesmärgiks oleks ELi liikmesriikide kaitsmine välisohu eest ning rahu tagamine maailmas? Põhjendage miks.
Tavaliselt sellises olukorras on ühele organisatsioonile panustamine ebamõistlik. Aga lähtudes sellest, et liikmesriigid on mingil viisil kattuvad ELis ja NATOs. Siis ma leian, et kaitsevaldkond tuleks jätta NATOle. Peamiselt kahel põhjusel. Esiteks ei ole Eestil nii piisavalt ressursse, et oma kaitsevaldkonnas tegeleda kahe organisatsiooni poolt antud ülesannetega ja teiseks, pole ka ELis aega luua ja tegeleda lisaülesannetega. Ma usun, et hetkel on terve hunniku muid valdkondi, millele EL peaks ennast pühendama ja jätma kaitsevaldkonna organisatsioonile, millel on aastakümnete pikkune kogemus ja kes on tõestanud, et meid hätta ei jäeta.