1. Millist tulevikuteed Euroopale eelistate? Vaata siia.
Kindlasti viies tee: mõttelaadi vahetus. Liit praegusel kujul on liialt bürokraatlik ja kulukas. Esineb sisulist ebavõrdset kohtlemist, mille üle protestimine on bürokraatlike põhjendustega maha surutud. Peaks hakkama kehtima reaalne üle-euroopaline demokraatia ning realiseeruma kodanikualgatus. Rohkem tuleks arvestada piirkondlikke iseärasusi ning võimaldada liikmesriigi traditsioone ja rahva tahet arvestades erinevaid lähenemisi.
Euroopa Parlamendist peab saama liidu kõige mõjukam ja tähtsam organ, nii nagu näeb seda ette teooria. Parlamendi volitusi tuleb oluliselt laiendada ning Parlament peaks tegelema oluliste küsimustega, mitte raiskama aega ja raha pisiasjade ülereguleerimisele.
2. Kas Euroopa Liit peaks tegelema kaitsevaldkonnaga (või peaks jätma selle ainult NATOle), mille eesmärgiks oleks ELi liikmesriikide kaitsmine välisohu eest ning rahu tagamine maailmas? Põhjendage miks.
Euroopa Liit peaks kindlasti tegelema kaitsevaldkonnaga, vähemalt niikaua kui Venemaa ja võibolla veel mõni teinegi riik tunnistavad reaalselt vaid jõudu. Paraku kuulub ka inimene loomariiki, kus positsiooni määrab tänaseni suurus ja jõud. Kui ei ole jõudu (kaitsejõudu) siis ei ole loota teiste austust ega teki endal kindlustunnet. NATO-le lootes tuleb silmas pidada, et alati ei pea NATO huvid kattuma igas küsimuses Euroopa Liidu huvidega.
3. Kas Euroopa Liit peaks muutuma ühisruumiks- looma ühised maksud, ühtlustama maksusid?
Euroopa Liidu ühised tulud peaksid tulema eelkõige ressursi ja tarbimise maksudest, st keskkonnamaksudest. Maksma peavad need, kes meie ühist ressurssi kasutavad ja seda rohkem, mida raiskavamalt ja elukeskkonda reostavamalt nad seda teevad. See ei tähenda, et ressursse ei tohiks kasutada, vaid peab ärgitama innovatiivseid lahendusi leidma, mis oleksid ressursse säästvad, taaskasutavad ja keskkonnasõbralikud. Uute lahenduste leiutamine, väljatöötamine ja rakendamine looks uusi huvitavaid töökohti, motiveeriks ja annaks noortele perspektiivi. Üheks juba praegu suhteliselt hästi toimivaks üleeuroopaliseks keskkonnamaksuks on süsinikuheitmete maks.