Heeliumiga täidetud ning maa külge ankurdatud Balloon Tallinna vaateplatvorm ehk gondel mahutab kuni 30 inimest ning võimaldab reisijatel nautida panoraamvaateid 120 meetri kõrgusel. Tegemist on kõrgeima avatud väliplatvormiga Tallinna kesklinnas. Selge ilma korral on nähtavus Balloon Tallinn gondlist rohkem kui 40 kilomeetrit.
Põhjamaades täiesti ainulaadne kõrgtehnoloogiline ja loodussõbralik atraktsioon rajatakse Tallinna Sadama A-terminali ja kruiisilaevade vahelisele alale. Heeliumpalli tootja Lindstrand Technologies Ltd. juhi Per Lindstrandi sõnul on kruiisisadama ala parim koht Tallinnas selle projekti teostamiseks.
Õhupallisõit on mõeldud kogu perele, kuna annab õhupalliga lendamise kogemuse ja võimaldab panoraamvaadet nautida igal reisijal, ka kõige pisemal või kõige vanemal. Palliga saavad lennata ka liikumisraskustega ja ratastoolis reisijad. Ühtlasi saab heeliumpalliga sõitu broneerida ka privaatseteks sündmuseks. Lend kestab 10-15 minutit.
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Kristen Lahteina sõnul võimaldab Balloon Tallinn mitmekesistada pealinna turismiatraktsioonide valikut. «Lisaks näen, et see võiks olla üheks võimaluseks, kuidas Soomest tulevaid ostuturiste panna senisest enam huvituma Tallinnast kui turismilinnast ning ehk meelitada neid üle rahvastatud vanalinnast mere äärde,» ütles Lahtein.
Õhupall on ühendatud trossi abil (mis kannatab minimaalselt 42-tonnist raskust) maapinnaga ja seda juhitakse elektrilise vintsi-süsteemi abil. Palli hoiab maa küljes 136 tonni betooni ja 11 tonni kaaluv vints. Balloon võimaldab turvalisi õhulende kuni 12 m/s tuulega. Õhupall on täidetud heeliumiga, mis on täiesti inertne, puhas, mitte-toksiline, plahvatusohutu, tulekahjukindel ja lõhnatu gaas. Vintsi-süsteemil on 3-kordne tagavarasüsteem ning lokaalne tagavarageneraator.