Nii et teie kolmest praegusest õppesuunast jääb bakalaureuse- ja magistriõppena vaid õigus ning psühholoogia ja ärindus kaovad eraldi ainena täiesti ära?
Ärindust saab õppida ka Tallinna Ülikooli Õigusakadeemias. Meil on omad õpilased, kes jätkavad. Võtame sel aastal vastu ka uusi.
Mul on plaanis, et Tallinnas tekiks õiguse valdkonna kompetentsikeskus ja hakkaksime erinevalt Tartu Ülikoolist, mis on traditsiooniliselt Eesti-keskne, tegelema rohkem rahvusvahelise, Euroopa õigusega, et me ei dubleeriks täiesti. Mis muidugi ei tähenda, et meie juristid ei oleks täielikult kompetentsed töötama eesti juristidena.
Erinevalt Tartu Ülikooli rektorist, ma usun, et konkurents on isegi väikeriigis vajalik. Muidu tuleb stagneerumine nagu Nõukogude Liidus.
Selle peale meenub mulle Tallinna Tehnikaülikool, mis spetsialiseerub ka Euroopa õigusele. Kas ei tundu, et te hakkate siis hoopis nendega konkureerima?
Professor Keevalik, kui ta valiti tagasi rektoriks, ütles oma intervjuus, et nemad ei kavatse vandeadvokaate ette valmistada. Nendel on tõesti suund nt patendiõigus, keskkonnakaitseõigus ja kõik õigusalad, mis on seotud tehnoloogiaga. Ma usun, see oleks õige. Siis me võiksime teha TTÜga väga tihedat koostööd ka õiguse valdkonnas.
Te soovite saada edaspidi õigusharidusturul suurema turuosa kui praegu akadeemia Nordil on?
Seda kindlasti, kuigi me õigus oli suhteliselt tugev, aga Tallinnas on meil rohkem potentsiaali ja vabadust.
Kui ma Nordi tulin, ei olnud ma seotud emotsionaalselt ühegi Eesti ülikooliga. Seepärast mõtlen ma rohkem, kuidas üldse on Eestis kõrgharidusega. Siin on vaja veel väga palju teha, kuigi meil räägitakse kõrgharidusest rohkem kui ühelgi teisel maal.