6. Kuidas peaks Euroopa Liit Venemaaga käituma Krimmis kriisi kontekstis?
On oluline, et EL jääks Krimmi kriisis ühtseks, lubamata Kremlil taas läheneda probleemile “jaga ja valitse” põhimõtet kasutades.
Euroopa Liit peaks võimalikult kiiresti tegema kõik omalt poolt võimaliku, et tuua olukorda selgus. Üks, mida EL kohe teha saaks, on käivitada majandussanktsioonide kolmas laine -- drastilised meetmed --, ootamata ära lõplikku kinnitust selle kohta, kas Ida-Ukrainas on Vene väed.
Selgus on hetkel ELi kõige olulisem ekspordiartikkel Ukrainasse. Sealhulgas selge sõnum, et demokraatlikul teel jätkates ning vajalikke reforme teostades jääb uks Euroopa Liitu Ukrainale avatuks; nagu ka kindlus, et EL ei tunnusta rahvusvahelise õigusega vastuolus toimunud Krimmi (või teiste alade) okupeerimist.
7. Kas hõõglampide keelustamine ja tolmuimejate võimsuspiirangud on teemad, millega Euroopa Liit peaks tegelema? Põhjendage oma seisukohta.
Muidugi peaks, lähtuvalt kokkulepitud põhimõtetest keskkonna- ja tarbijakaitse jne vallas, kuid vaja on tagada, et piiranguid ei lepita kokku rahvusvaheliste suurettevõtete lobitöö tulemusel kellegi ärihuvide kaitseks, vaid ainult kodanike ühise hüve nimel. Selleks on tarvis rohkem läbipaistvust kõigisse läbirääkimistesse ja kodanikuühiskonnale eeliseid sekkumiseks võrreldes äriettevõtete lobistajatega, lobistajate avalik register ja kontroll selle üle. Samamoodi peaks üle vaatama ka olemasolevad piirangud näiteks autoriõiguse vallas, kus regulatsioon kaitseb teatud rahvusvaheliste äriettevõtete iganenud ärimudeleid.
8. Millises valdkonnas näeksid end tegutsemas Brüsselis- mis komisjonis, mis valdkondades?