Arvan, et tänaseks kokku lepitud 2014-2020 eelarvestruktuur on hetkeolukorras optimaalne. Kindlasti nii täna, kui ka tulevikus tuleb silmas pidada, et Euroopa Liidu eelarve teeniks Euroopa suurimat konkurentsivõimet maailmas.
5. Millistes valdkondades näete Euroopa rolli suurendamise vajadust ning millistes võiks see väiksem olla?
Arvestades külma sõja hõngulist rahvusvahelist olukorda, on kindlasti julgeolekupoliitilised teemad esmatähtsad. Selle kõrval loomulikult Euroopa Liidu üldine konkurentsivõime - kas hääbuv ja mugav või edasiarenev majandus.
6. Kuidas peaks Euroopa Liit Venemaa käituma Krimmis kriisi kontekstis?
Nii resoluutselt kui Euroopa Liidul selleks võimalust on. Oleme ausad, Euroopa Liidul puudub võimalus Sevastopoli lennuväljale tunnusteta sõjaväelasi saata. EL on olnud väga tulemuslik enda sees konfliktide ärahoidmisel, aga märkimisväärne võimekus mõjutada elu väljaspool oma piire on nõrk.
7. Kas hõõglampide keelustamine ja tolmuimejate võimsuspiirangud on teemad, millega Euroopa Liit peaks tegelema? Põhjendage oma seisukohta.
Jah, ka hõõglambid ja tolmuimejad on olnud Euroopa Liidu teemad. Ja seda üldises energiasäästu poliitikas. Samas on selge, et need teemad kõlavad ambitsioonikalt, aga nende osatähtsus Euroopa poliitikast on vaid murdosa. Kindlasti peab ELi poliitika kujundamisel vältima teemasid, mis marginaliseerivad Euroopa üldiseid eesmärke. Kindlasti tuleb rohkem inimestele tuttavaks teha neid poliitikavaldkondi, mis tegelikult edasi viivad.
8. Millises valdkonnas näeksid end tegutsemas Brüsselis - mis komisjonis, mis valdkondades?
Pean oluliseks, et Eesti oleks esindatud välisasjade; majandus ja rahandus; regionaalarengu ning põllumajandus ja maaelu arengu komisjonis.