Uus vallavalitsus tegigi korruptsiooniteate võimaliku omastamise, võltsimise, riigihanke nõuete rikkumise ja mõjuvõimuga kauplemise kohta, aga esmalt politsei ja seejärel prokuratuur keeldusid kriminaalasja algatamisest. Märtsi keskel koostatud keeldumise lõpetab ringkonnaprokurör hoopis manitsusega, et «kriminaalmenetlus ei ole instrument, millega lahendada poliitilisi ega maailmavaatelisi erimeelsusi või aidata kõrvaldada dokumenteerimiskohustuse ebakorrektsest täitmisest tingitud ebaselgusi».
Vooglaid kinnitas aga, et tegu ei ole poliitilise võitlusega. Alvar Ild leiab et midagi on mäda Eesti riigis. «Ma ei tea, milline kuritegu peaks olema, mis kvalifitseeruks kuriteoks,» on ta hämmingus.
Korruptsioonisüüdistused Viimsi vallas, Eesti ühes rikkamas omavalitsuses on pigem reegel kui erand. Võibolla suhtuvad politsei ja prokuratuur viimsilastesse nagu poissi, kes karjus liiga palju kordi – hunt! – ja nende kaebusi ei võeta enam tõsiselt. Aga praegused vallajuhid on enda sõnul silmitsi ainult halbade valikutega. On valida, kas teeselda, nagu midagi poleks juhtunud ja maksta 600 000 muuli eest, mis uue, äsja tellitud ekspertiisi sõnul ei kõlba mitte kuskile. Või kulutada 200 000 – 400 000 eurot rohkem, et saada muul, mis kestab projekti järgi ette nähtud 100 aastat.
Pikematest kommentaaridest «Pealtnägija» kaamera ees keeldusid nii ehitaja kui projekti kureerinud endine abivallavanem. Praegu on tööd muulil peatatud, kuni lepitakse kokku, mida õieti teha. Huvitav on, et Viimsi võimuga seotud kuriteo- ja korruptsioonikaebusi on tulnud kordades rohkem kui näiteks ligi 40 korda suurema valijate arvuga Tallinnast.