Püüd esitada uudiseid neutraalselt, eristada fakti kommentaarist ja anda ruumi erinevatele hinnangutele mõjub meedia usaldusväärsusele tavaoludes hästi. Venemaa Ukraina-vastase agressiooni ajal on aga saanud vägagi ilmseks, et kramplik tasakaalupüüd võib teha uudiste edastajatest tahtmatult (?) suure vale advokaadid.
Tellijale
Marti Aavik: vale ja uudiste tasakaalu kramp
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vaatan ja imestan. Kus on võime eristada, mis on fakt ja mis hinnang? Veel sel nädalal kuulsin kanalist Euronews, et Ukraina väeosi Krimmis ründasid Pro-Russian troops, ja ühest muidu soliidse Briti lehe eelmise nädala uudisnupust loen väljendit Pro-Russian self-defence forces – eesti keeles siis Venemaad pooldavad (või venemeelsed) üksused või koguni omakaitse jõud. Näiteid on ka Reutersilt, BBC-lt jne. Tahan uskuda, et vähemalt osa kanaleist kasutab eufemisme seepärast, et nad püüavad olla neutraalsed. Välja kukub aga täpselt vastupidi!