Samuti kahtles Sester 15 miljoni leidmises paindlikuma ja efektiivsema finantsjuhtimise kaudu ministeeriumides ning seda olukorras, kus sotsiaal- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi soovitakse juurde luua kaks ministrikohta. «Tahetakse luua ministrikohti juurde, mis tähendab uusi asekantslereid, uusi nõunikke, uut struktuuri. Kui luuakse uus ametnike armee ja seda nimetatakse efektiivsemaks finantsjuhtimiseks, siis ma pean küll minema uuesti majandusharidust omandama,» märkis ta.
Salaturu vastast võitlust ning eesmärki parandada maksulaekumisi nimetas Sester õigeks teeks. Samas jääb talle enda sõnul arusaamatuks, kust võetakse tuleval aastal lisatuluna veel 20 miljonit eurot, sest riigikogu ja valitsuse menetluses olevatest ja seega veel jõustumata muudatustest oodatav tulu on juba eelarvesse arvestatud.
«Autode käibemaksu puhul on arvestatud 40 miljonit ja niinimetatud 1000 euro deklaratsioonide puhul 30 miljonit täiendavat laekumist aastas. Mis annab veel täiendava 20 miljonit? Mulle tundub, et lubadused vajavad katet ning siia on lisatud õhku juurde, sest paber kannatab kõike,» lausus ta.
Sester nimetas murettekitavaks ka seda, et uue koalitsiooni kokkulepped on tehtud enne kevadist majandusprognoosi, mis annaks selgema arusaama majanduse suundumustest.
«Ajutine valitsus kiirustab täna otsustega, omamata baasandmeid,» ütles ta ning lisas, et varem on esmalt selgitatud, millised on tulud, ning selle info pealt tehtud uute poliitikate elluviimiseks otsuseid. «Täna pannakse paika kõigepealt lubadused ja alles siis katteallikad ning see on sisuline käekirja muutus, mida varem ei ole olnud.»