Nii kooliperele kui Nõmme linnaosavalitsusele tuli märtsi alguses ootamatu teade, et järgmisel õppeaastal ei avata Pääsküla gümnaasiumis kümnendat klassi.
Nõmme linnaosavalitsus soovib Pääsküla gümnaasiumi säilimist
Kuna veel eelmisel aastal oli arutatud kooli remondiplaane, pöördus Nõmme linnaosavanem Tiit Terik seoses ootamatu olukorraga linnapea Edgar Savisaare ja abilinnapea Mihhail Kõlvarti poole.
«Pääsküla gümnaasium on üks kahest Nõmmel tegutsevast gümnaasiumist. Gümnaasiumihoone on ainus renoveerimata koolihoone linnaosas. Hoone on aastaid on olnud kehvas seisus ning sellel on suur seos kooli puuduliku täituvusega. Samal ajal töötavad Nõmme põhikool, Kivimäe põhikool ja Rahumäe põhikool kahes vahetuses. See olukord kinnitab, et õpilaste arv ca 40 000 elanikuga linnaosas ja hetkekoormuse ebaühtlane jaotus tingib vajaduse kahe gümnaasiumi järele linnaosas,» ütleb Terik oma kirjas.
Praegu õpib koolis 341 õpilast, kellest gümnaasiumiosas käib 113. Lisaks on kool Tallinna linnavalitsuse otsusega määratud elukohajärgseks kooliks Saue valla lastele, keda Laagri ja Saue koolid ei mahuta.
Pääsküla gümnaasiumi õpilaste arvu vähenemine on Teriku hinnangul suurel määral seotud koolihoone järjest halveneva seisukorra ja remondi edasilükkumisega. Samuti olevat kuuldus kümnendate klasside mitteavamise kohta järgmisel õppeaastal juba praegu mõjutanud esimesse klassi astumise soovi avaldanute arvu ning tekitanud segadust ka linnaosa elanike seas.
Linnaosavanem palub Pääsküla gümnaasiumile tagada võrdne kohtlemine teiste koolidega. «Võttes arvesse asjaolu, et Pääsküla gümnaasium on 2013/2014 sügisese vastuvõtu andmeid arvestades ka sellel aastal võimeline komplekteerima kümnendaid klasse ning et vanuserühma hoidmine on terve linnaosa mõistes vajalik, palume Pääsküla gümnaasium kiiresti lisada nende koolide hulka, kelle kümnendate klasside avamise tingimuseks on vähemalt 30 õpilast klassis 1. juuli 2014 seisuga,» palus Terik linnavalitsust.