Vaidlused aga jätkusid ning eelmise aasta viimastel päevadel juba tundus, et Lukase vankumatu hoiak võitis. RKAS teatas, et muuseumile tuleb maaküte. Nüüd sekkus kantsler uuesti, nõudes Lukaselt, kas ta on valmis vastutama, et maaküte on ERMile kõige soodsam.
«Sellisel hetkel, kus RKAS taandab ennast sisuliselt vastutusest hoone ehitamisel soodsamate lahenduste leidmise osas, puhtalt seetõttu, et riigimuuseumi direktor ei andnud sellise hanke väljakuulutamiseks nõusolekut, kohustub kultuuriministeerium sekkuma, kui RKASi põhjendused ja kaalutlused, et mõni teine kütteliik võib olla soodsam, tunduvad tõenäolised,» lausus kultuuriministeeriumi kantsler.
ERMi direktori silmis on kantsleril välja kujunenud seisukoht, et maaküte ei ole sobiv ja on Eesti Rahva Muuseumile liiga kulukas.
Nõgene kinnitas, et tal ei ole kultuuriministeeriumi kantslerina Tartu Fortumiga mitte vähimatki pistmist.
«Kantsleri huvi on see, et riigieelarveliste vahendite kasutamine oleks võimalikult säästlik. Kui RKAS, kes on riigi kinnisvara kompetentsikeskus, on asunud seisukohale, et neli aastat tagasi tehtud projekt ei pruugi olla täna kõige soodsam, siis kultuuriministeeriumi kantsler, vastutab kultuuriministeeriumi eelarveliste vahendite kasutamise eest, peab aitama välja selgitada tõde,» lisas ta.
Tänaseks ERMi küttelahenduse hange jälle tupikus: RKAS ja Nõgene heidavad Lukasele ette arusaamatut jonnimist ning kahtlustamist. Lukas aga arvab, et vastased tahavad ERMi kuvandit innovaatilisusest ja sõltumatusest kõrvale visata ning eelistavad kaugkütet. Üks pool tahab avatud hanget kõigile kütteliikidele, teine tahab konkurssi ainult maakütte pakkujatele.
Tüli kõige suurem kannataja on Eesti Rahva Muuseumi õigeaegne valmimine.
RKASi juhatuse liige Elari Udam tõdes, et tänaseks on juba päris tõsine probleem kerkimas, kuigi Riigi Kinnisvara oli oma ettepanekutega laual juba eelmise aasta sügisel ning soov oli saada selle aasta kevadest küttelahenduse pakkuja lepingusse.