Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa

Arendaja: seadust tõlgendatakse linnaosades erinevalt

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kinnisvara arendamisega tegelev Dmitri Perepelitsõn väidab, et kuigi 130-ruutmeetrine ateljeekorter on jagatud kaheks eraldi kanalisatsiooniga toaks, pole need päriselt korterid, vaid mõttelised osad korterist.
Kinnisvara arendamisega tegelev Dmitri Perepelitsõn väidab, et kuigi 130-ruutmeetrine ateljeekorter on jagatud kaheks eraldi kanalisatsiooniga toaks, pole need päriselt korterid, vaid mõttelised osad korterist. Foto: Andres Haabu / Postimees

Üks Sinimäe tänava ateljeekorteri ümberehituse eestvedajatest, kinnisvara arendamisega tegelev Dmitri Perepelitsõn kirjutab ajakirjanikega kohtumise algul kõigi kohalviibijate nimed üles. Küsimusele, kas see on turvavõte, vastab ta «jah». Ühtlasi ei salvesta nädala eest toimunud intervjuud mitte ainult ajakirjanikud, vaid videosse võtab selle ka Perepelitsõn.

Alustuseks tahaks saada üldist pilti, kuidas selliseid küsimusi (ümberehitamist – toim) reguleeritakse, ja lähemat teavet Sinimäe kohta.

Kuidas on meil reglementeeritud ehitusloa kooskõlastamine ja saamine? Mida on selleks vaja, kuidas see käib? On vaja vähemalt 50 protsendi maja korteriomanike nõusolekut, pluss veel üks hääl. Pärast seda vaatab linn kõik projektid läbi.

Tagasi üles