Rohunurme jaoks on mõistetamatu, miks tahetakse väikeseid koole suurte alla liita. Ka majanduslikku otstarvet direktor selles idees ei näe. «Viimsis on käimas just vastupidised protsessid. Sealses mammutkoolis tahetakse jagada vastutus väiksemate üksuste vahel, sest nii suure kooli haldamine on muutunud keeruliseks.»
Rohunurm lisab, et südalinna koolil on oma nišš olla väike, hea asukohaga, turvaline. «Selliseid koole on õpilastele tarvis, kuna kõik pole võimelised õppima suurtes liitkoolides.»
«Kui me oleks gümnaasium, siis linn peaks sellele peale maksma. Seetõttu oleme võtnud suuna olla väike põhikool ja sellega ei peaks me ka linna rahakotti koormama. Meie nišš ongi pakkuda lastele seda, et nad tuleksid siia rõõmuga ja ei peaks käima mammutkoolis. Suurus ei ole laste kasvatamisel kõige olulisem,» on Rohunurm veendunud.
Tallinna haridusameti juhi Andres Pajula sõnul võib linnal koolivõrgu korrastamiseks olla mitmeid plaane, kuid need ei tähenda tingimata seda, et midagi veel selgelt otsustatud oleks. «Me kaalume põhjalikult kõiki plusse ja miinuseid, enne kui midagi reaalselt liitma või lahutama hakkame,» kinnitas Pajula.
Linn rahustab: see on pika perspektiiviga idee
Südalinna kooli ja ühisgümnaasiumi liitmine on Pajula hinnangul üks võimalus, kuid mitte tingimata tänasel hetkel vajalik. «See on pika perspektiiviga idee. Kindlasti saaksime sellega astuda sammu koolivõrgu korrastamise suunas ja mõlemad hooned saaksid uue hingamise. Nii oleks võimalik luua üks puhas gümnaasium ja üks puhas põhikool,» arutles Pajula.