Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Eralastehoidudega saaks leevendada kohanappust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
2009. aastast tegutsev Nöpsiku lastehoid on Tallinnas üks odavamaid – veidi üle 300 euro koos toiduga täiskuu eest, millest kohalikud omavalitsused katavad 106-211 eurot. Kuna sõimekohti Tallinnas ei jagu, ei jää töötavatel vanematel muud üle, kui kopsakas osa palgast lapsehoiule kulutada. Seadusemuudatus peaks tulevast sügisest panema kohalikele omavalitsustele kohustuse hakata eralastehoiu eest maksma senisest oluliselt suuremat hüvitist, kui linn või vald ei suuda munitsipaallasteaedes kõigile soovijaile kohta tagada.
2009. aastast tegutsev Nöpsiku lastehoid on Tallinnas üks odavamaid – veidi üle 300 euro koos toiduga täiskuu eest, millest kohalikud omavalitsused katavad 106-211 eurot. Kuna sõimekohti Tallinnas ei jagu, ei jää töötavatel vanematel muud üle, kui kopsakas osa palgast lapsehoiule kulutada. Seadusemuudatus peaks tulevast sügisest panema kohalikele omavalitsustele kohustuse hakata eralastehoiu eest maksma senisest oluliselt suuremat hüvitist, kui linn või vald ei suuda munitsipaallasteaedes kõigile soovijaile kohta tagada. Foto: Liis Treimann

Haridus- ja teadusministeerium tahab seaduse abil võrdsustada vanematele eralastehoiu kohatasu munitsipaallasteaedade tasuga – see võib ulatuda kõige enam 20 protsendini miinimumpalgast ehk tuleval aastal oleks see 71 eurot.

«Tervitan seda muudatust, sest see kohtleb eelkõige sõimekohtade puudusel oma lapse eralastehoidu pannud vanemaid võrdselt linnalasteaias käivate laste vanematega,» ütles Tartu linna haridusameti juhataja Riho Raave, kommenteerides haridus- ja teadusministeeriumist pärast pikka ettevalmistust kooskõlastusringile saadetud koolieelsete lasteasutuste seaduse muudatusi.

Uus kord võiks hakata kehtima tuleva aasta 1. septembrist, kui riigikogu jõuab selleks ajaks seadusemuudatused vastu võtta.

Tagasi üles