Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Kaitseatašeed tutvusid Kevadtormiga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Martti Kass
Copy
Kevadtormi argipäev on nagu päris sõjas olemine.
Kevadtormi argipäev on nagu päris sõjas olemine. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Kolmapäeval külastasid õppust Kevadtorm Eestisse akrediteeritud erinevate riikide kaitseatašeed.

Kevadtormiga tutvusid Austria, Hiina, Leedu, Norra, Rootsi, Soome, Türgi, Ameerika Ühendriikide, Venemaa ja Suurbritannia kaitseatašeed.

Kevadtorm 2010 üldjuht maaväe ülem kolonel Indrek Sirel andis kaitseatašeedele ülevaate õppuse eesmärkidest ja tegevusplaanidest.

Militaardiplomaatidele tutvustati õhutõrjekompleksi Mistral positsioonileasumist, laskevalmisseadmist ning eemaldumist.

Aspirant Lukas Ilves tutvustas süsteemi toimimist ja taktikat ning meeskonna koostööd. «Iga võitleja meeskonnas saab baasväljaõppe ja peab olema valmis teist meeskonnaliiget asendama,» ütles Ilves.

Ameerika Ühendriikide kaitseatašee Eestis kaptenleitnant Kip Henders andis Eesti kaitseväele kõrge hinnangu, toonitades Eesti ja USA relvajõudude tihedat koostööd.

«Mistrali süsteem ise on muljetavaldav. Vaatasime Lätis toimunud harjutustel Eesti meeskondade ettevalmistusi laskmiseks ja laskesimulatsiooni.Võitlejad on hästi väljaõpetatud ja valmis süsteemi kasutama,» ütles kaptenleitnant Henders.

«On hea, et saite oma ajateenijad nii kiiresti ja efektiivselt välja õpetada.»

Vene Föderatsiooni kaitseatašee Eestis kolonel Evgeni Bulavintsev hindas positiivselt kaitseväe lahinguvalmidust.

«Minul on raske anda üldhinnangut Eesti relvajõududele aga tänased õppused näitavad, et isikkoosseisu väljaõppe tase on piisavalt kõrge ja seega kaitsevägi lahinguvalmis,» ütles Bulavintsev.

Rootsi kaitseatašee kolonelleitnant Hans Hansson andis kõrge hinnangu esitlusele.

«Meie kaitseväe juhataja kindral Syren käis Eestis kaks aastat tagasi ja temale jäi väga hea mulje Eesti sõdurite professionaalsest tasemest ning arengutest mis on toimunud viimase 15 aasta jooksul,» ütles Hansson.

Tagasi üles