Spordiarstide sõnul satub nende juurde üha enam vigastustega hädas olevaid väga noori sportlasi. Doktor Mihkel Mardna sõnul on põhjuseks kehv üldkehaline seisund ja ühekülgne treening.
Vaid ühele alale keskendumine ja kehv füüsis viivad noorsportlased arstide juurde
Kogu maailmas levib üha enam trend, et järjest varasemas eas keskenduvad noored sportlased ainult ühele alale ning tegelevad seega vaid spetsiifilise treeninguga, üldkehaline areng jääb aga aasta-aastalt nõrgemaks. Ühest küljest on see edu saavutamiseks ja tippu jõudmiseks justkui hädavajalik, ent teisalt teeb noored atleedid vigastustele tunduvalt rohkem vastuvõtlikuks. Kogenud spordiarst, Eesti Spordimeditsiini Sihtasutuse juht doktor Mihkel Mardna kinnitab samuti, et ülekoormusvigastuste arv kasvab ja et tänapäeva ühiskond toodab kehva füüsisega inimesi.
«Noorte sagenevatel vigastustel ja ühekülgsusel on mitu põhjust. Esiteks, kuidas toimub spordi rahastamine ehk pearaha maksmine klubidele. Osal aladel on rahastamine väga tulemuspõhine, näiteks ujumisel ja iluuisutamisel, ning see tingib olukorra, kus tahetakse liiga ruttu liiga palju saavutada ning forsseeritakse üle,» selgitab Mardna. Teise põhjusena märgib ta, et noorte üldkehaline areng on väga ühekülgne ja vigastuste vältimine jäetakse tagaplaanile. «Vigastuste ennetus on Eestis kehval tasemel. Olemas on mitmeid spetsiaalseid vigastuste ennetamise kavasid, nagu jalgpalluritele mõeldud Nordic hamstrings ehk harjutus reie tagumiste lihaste tugevdamiseks. Teistel aladel on samalaadsed harjutused. Kahjuks ei vaadata meil tihti keha kui tervikut ning treenitakse liiga ühekülgselt,» lisab ta.