Ühe afgaanide kultuuriomapärana toob Loik välja selle, et nende sõdureid saadab pidev muusika, mis tuleb nii telefonidest kui muudest elektroonilistest muusikakandjatest. Ka patrullis ja laagrites sees. «Automaat on ühes käes, telefon teises käes ja sealt tuleb mingi idamaa muusika,» muigab ta.
Lensment tunnistab samuti kultuurierinevusi, mida tuli ette ka temale väga hea mulje jätnud eelmainitud rühmaülemaga. «Tuli käsk hakata täitma teatud ülesannet, kellaaeg oli antud. Läksin ja hakkasin rääkima, et noh, lähme teeme nüüd ära selle,» jutustab ta. «Siis ta ütles: «Kuule mees, sinu jaoks saab see sõda kahe kuu pärast läbi, minu jaoks kestab veel aastakümneid. Kui mul on söögiaeg, siis mul on söögiaeg.»»
«Järgmise ANA pundi ülem ütles mulle kohe, et tema on jumala poolt väljavalitud,» kirjeldab Lensment toonivahetust. «Nii, et täiesti seinast seina, sõltub siis sellest, mis piirkonnast ANA sõdurid olid pärit, palju inimesest ja nii edasi.»
Lensment usub, et vähemalt sellel esimese kompanii komandöril oli sõjaväes teenimiseks kindlasti ka aateline motivatsioon – ta oli võidelnud Nõukogude vägede vastu ja kui Taliban hakkas võimu haarama, siis ta on sõdinud alati ka Talibani vastu. «Tema arvates ei olnud see õige, mis tema kodumaaga tehti ja tema otsustas neile vastu astuda,» ütleb Eesti vanemveebel.
Küsimusele selle kohta, kas kuulujutud ANA sõdurite narkoprobleemidest tõele vastavad, vastab Lensment: «Kui nad seda tegid, siis ei teinud nad seda meie nähes. Esimene ANA seltskond oli koos koalitsioonijõududega teeninud juba pikalt ja vähemalt minu nähes nad seda ei teinud. Uus ANA – kuskilt nurga tagant ükskord kahtlast haisu tuli, jah. Aga eks nad varjavad seda ja ma ei tea ka pooli asju, mida nad sinna oma piipu topivad.»