Toorainest sümpatiseerib Haljukovile pigem põrsaliha ja seakoot, saida valmistamist hindab ta keerulisemaks. Chef Jonas Lungdgreniga puutus Haljukov esmakordselt isiklikult kokku alles tänavu septembris, kuigi oli Lundgreni loominguga juba varemgi tuttav. Lisaks oktoobri hakul Restaurang Jonases veedetud treeningnädalale, on Haljukov Bocuse d’Or eel käinud harjutamas ka Soome parimaks restoraniks valitud OLO-s (*).
Pooleaastast treeningperioodi Rootsi kokaga peab Haljukov põnevaks ja arendavaks. «Võistlustooraine on sel aastal üsna intrigeeriv ning kogenud treeneriga koostöö aitab mul erinevaid ideid vormistada üllatusi ja maitseelamusi pakkuvaks lõpptulemuseks,» usub ta. Meeskonda kuulub ka Emmanuel Wille, kes on seekord Stockholmis võistlustreener ning abikokk Dmitri Fjodorov.
Maikuus toimuva Euroopa eelvooru kalaroa kohustuslikuks põhitooraineks on tursaliste perekonda kuuluv saida (coal fish e. pollachius virens), lisaks Beloni austrid ja sinimerikarbid. Ülejäänud lisandid saab valida võistleja ise; samuti tuleb võistlustiimil langetada otsus, kas kalaroog on külm või kuum. Etteantud liharoog tuleb Stockholmis valmistada Rootsi põrsalihast ning see kantakse ette spetsiaalsel Eesti metallikunstnike poolt valmistatud võistluskandikul.
Juhul, kui Eesti kandidaat pääseb edasi finaali, algab uus võistlusring uute etteantud toorainetega. Iga kahe aasta tagant Lyonis toimuval lõppvõistlusel selgitatakse välja maailma parim kokk mitmekümne riigi võistleja seast.
Eesti osaleb Bocuse d’Or võistlustel neljandat korda. Kahel korral on Eesti jõudnud finaali - 2009. aastal saavutas Vladislav Djatšuk 15. koha, 2013. aastal jõudis Heidi Pinnak 14. kohale 64-st osalejamaast. Eesti osalemist Bocuse d’Oril toetavad EAS Euroopa Sotsiaalfondi ja Regionaalarengu Fondi vahenditest, Põllumajandusministeerium, Eesti Kulinaaria Instituut, Carmen Group, Electrolux Eesti AS.
1987. aastast toimunud Bocuse d’Or on range reglemendiga rahvusvaheline võistlus, kus võistleja peab täpselt etteantud aja ja toorainete raames oma loomingut esitlema maailma tunnustatumatest kokkadest koosnevale žüriile ning arvukale publikule. Žürii auliige on võistlusele nime andnud legendaarne Prantsuse tippkokk, 1926. aastal sündinud Paul Bocuse.