Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072

Kalevi jalaväepataljon peab kaitselahinguid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Berit-Helena Lamp
Copy
Kalevi jalaväepataljon õppusel Kevadtorm 2010.
Kalevi jalaväepataljon õppusel Kevadtorm 2010. Foto: Kaitseväe peastaap

Kaitseväe suurimal õppusel Kevadtorm 2010 harjutav Kalevi pataljon oli laupäeva esimesteks tundideks Saarde, Abja ja Halliste valla maadel valmis alustama kaitselahinguid.

«Kuna nii viivituslahing kui ka rünnak lõpevad kaitsega, siis on väga oluline seda ka harjutada,» ütles Kalevi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Margus Koplimägi. «Kaitselahing on sõduri jaoks raske, sest ettevalmistused on pikad, põhjalikud ja pingutust nõudvad.»

Kaitselahingu jooksul harjutavad Kalevi jalaväepataljoni allüksused kaitseala hõivamist, rühmitumist, kaitsepositsioonide ettevalmistamist ja kaitserutiine.

Kalevi jalaväepataljon alustas 5. mail nädal aega kestva koostööharjutusega, mis sisaldab maaväe kolme põhilahinguliigi läbimängimist. Kaitselahingule eelnes viivituslahing ning pühapäeval, 9. mail alustatakse rünnaku treeningut.

Kalevi pataljoni koostööharjutuse eesmärgiks on valmistada kogu pataljon ette Kevadtorm 2010 viimasel nädalal peetavaks hindamisõppuseks.

Maaväe aasta suurima õppuse Kevadtorm 2010 eesmärk on saavutada tänavu kevadel reservi arvatava pataljoni koostegutsemise võime jalaväebrigaadi koosseisus. Kevadtorm 2010 esimese kahe nädala jooksul treenib 1. jalaväebrigaad Eesti erinevates väeüksustes 2009. aastal teenistust alustanud ajateenijate allüksused kokku üheks jalaväepataljoniks.

Jalaväepataljoni koostööõppele järgneb kuuepäevane lõpuharjutus, mille käigus maavägi hindab jalaväepataljoni ja toetusüksuste lahinguvõimet ja nende ülemate juhtimisoskust lahingutegevusele võimalikult lähedastes tingimustes. Jalaväepataljon harjutab kõiki tähtsamaid maaväe lahinguliike: viivituslahingut, kaitselahingut ja rünnakut.

Pärast Kevadtormi läheb selle aasta ajateenijate jalaväepataljon reservi. Jalaväepataljon kohtub uuesti mõne aasta pärast reservõppekogunemisel. Õppusel Kevadtorm 2010 osaleb kokku 3500 ajateenijat, kaadrikaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast.

Kokku kolm nädalat kestev Kevadtorm 2010 viiakse läbi Edela-Eestis Lääne kaitseringkonna vastutusalas Pärnumaa ida- ja Viljandimaa lõunaosas. Maaväe tänavuse õppuse kordaminekuks on oluline osa täita koostöövalmite Pärnumaa Tahkuranna ja Saarde valla ning Viljandimaa Halliste, Abja ja Karksi valla kohalike omavalitsuste ning elanike vastutulelikkusel.

Kevadtorm 2010 kestab 3.-23. maini.

Tagasi üles