Eile toimunud linnaühenduse konverentsil hääletas sotsiaaldemokraatidega ühinemise poolt 30 inimest, vastu oli 18 inimest. 47 kohale kutsutud inimest aga hääletussedelit ei saanud.
Tallinna ühenduse liikme Raili Saska sõnul oli konverentsil osalemise kutse peale kirjutatud, et hääletada tohivad kõik. Kohapeal selgus aga, et hääletamise õigust ei olnud kõigil kohale tulnud liikmetel. «Mingit sellist juttu, et hääletavad eelneval korralisel kongressil valitud delegaadid, varem ei olnud. Inimesed olid väga pettunud, et neid pettusega kohale toodi ja neile sõnaõigust ei antud, samuti ka otsustamisõigust,» rääkis Saska.
Hääletamissedeleid ei antud 47 Rahvaliidu liikmele. «Neid erakonna liikmeid solvati avalikult, kuid linnaühenduse juht Lauri Läänemets neid külalisteks nimetas,» ütles Saska. Väga paljud lahkusid seepeale, kuid umbes pooled külalisteks nimetatuist jäid kohale.
Ka Saska ise ei saanud hääletada. «Olen Rahvaliidus olnud selle asutamisest 1999. aastast. Me tegime kohapeal kohe ka protesti, et läbi on viimata linnaosade koosolekud, mille põhjal konverentsile delegaadid valitakse. Et inimestele ei anta üldse võimalustki,» oli Saska nördinud.
Rahvaliidu Tallinna ühenduse juhatuse esimees Lauri Läänemets pole süüdistustega nõus ja ei saa aru, kuidas saab teda seepärast ülekohtuseks nimetada, et ta järgis erakonna põhikirja. Ta selgitas, et kuigi tavaliselt on linnaühenduse koosolekud toimunud rohkem kõnekoosoleku vormis, et kõik võimalikult palju osaleda ja kaasa rääkida saaksid, siis pinev olukord erakonnas tingis pingsa põhikirja järgimise.