Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Eve Eisenschmidt: äpid appi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Eve Eisenschmidt
TLÜ arendusprorektor
Eve Eisenschmidt TLÜ arendusprorektor Foto: Erakogu

Haridusvaldkonna lähiaastate arengute kavandamisel on tähtsal kohal õppimine digiajastul ja sellest lähtuvalt kogu õppimise ja õpetuse meetodite muutus.

Tehnoloogia on siin, tahame seda või ei. Koolis on nutividinad peaaegu iga õpilase taskus. Nii õpilased kui isegi lasteaialapsed kasutavad neid väga osavalt ja leidlikult. Mängimine nutividinatega on iseenesestmõistetav. Info otsimine ei ole mingi probleem. Ühe välisülikooli rektor ütles, et lähiaastatel on ülikoolide suurim konkurent Google, mitte mõni teine ülikool. Kui tekib küsimus, siis on Google esimene abimees. Teadmised ei ole enam kellegi monopol. Äppe luuakse igaks elujuhtumiks.

Miks me koolis ei suuda digimaailma võimalusi õppimise teenistusse rakendada? Õppekava ütleb, et üldhariduse eesmärk on kujundada oma eluga toime tulevaid, loovaid ja ettevõtlikke noori.  Ettevõtlikkuse üks näitaja on kiire orienteerumine infotulvas, eri võimaluste leidmine ja analüüsimine. Iseseisev inimene on leidlik ja lahendusele orienteeritud. Tehnoloogia loob hulgaliselt võimalusi ise tegutseda – nii teadmiste otsimisel kui loomisel. Tihti on õpilastel aga igav – tema roll on olla passiivne kuulaja. Ise tehes õpilase õpimotivatsioon paraneb, ta lahendab ise probleeme, luues ise seoseid ja teadmiste võrgustikku.

Tagasi üles