Pärnu Kesklinna silla juures ankrus seisev ujuvrestoran on nelja ja poole miljoni krooniga müügis, kai kasutamise leping lõpeb firmal aga juba 1. oktoobril.
Soomlasest omanik pani Pärnus ujuvrestorani müüki
Müügikuulutuses teatatakse, et ehitis on rajatud ujuvalusele ja on ühenduses linna vee- ja kanalisatsioonitorustikega. «Hea projekt heas asukohas,» väidetakse kuulutuses, kirjutab Pärnu Postimees.
Nii ujuvrestoran kui Pärnu jõel reise tegev rataslaev Pärnu Queen kuuluvad osaühingule Brandvahta, mille juhatuse liige on Soomes elav Ari Mikko Olavi Hurme.
Loobub ärist Eestis
Müügikuulutuses antud telefonile vastas Andrus, kes end perekonnanimega esitleda ei soovinud, kuid omaniku esindajana oskas müüdavast objektist rääkida küll.
Omanik olevat nimelt Eestis äritegemisest loobumas, sest edu pole ta siin saavutanud.
Ujuvasse restorani-hotelli olevat ta sisse pannud juba paar miljonit, aga käivitada pole seda õnnestunud. Vahetatud on kogu elektrijuhtmestik ja torustik, 20 hotellitoast 12 on sinnamaale remonditud, et võib alustada siseviimistlusega. Restorani ja köögi sisustamine üksi läinud omanikule üle miljoni maksma. Mõnda aega oli restoran avatud, et head personali saada ei õnnestunud, jäi asi katki.
Hurmel olevat Eestis äritegemisega kurvad kogemused. «Tal oli siin üks teine projekt, kus ta sai ikka päris mitme miljoniga vastu pükse,» teadis Andrus rääkida.
Andruse arvates on põhiprobleem siiski selles, et nii-öelda kaugjuhtimise teel firmat pidada ei õnnestu, omanik peaks Eestis kohal olema. Just seetõttu tulnud müügiotsus. Nelja ja poolt miljonit Andrus liiga kõrgeks hinnaks ei pea, sellega saavat omanik vaid oma kulutused tasa. Ja kui tulevane ostja nimetatud summale veel miljoni lisaks, saaks ta Pärnu Queeni kauba peale. Nimelt maksvat alus muidu oluliselt rohkem.
Kai kasutuslepingu kohta ütles Andrus, et linnalt on luba kaid kolm-neli aastat kasutada, sest lähiaastatel sinna midagi muud teha ei kavatseta. «Kui siia ilus asi tuleb, ei tohiks ju kellelgi midagi selle vastu olla,» arvas ta.
Äriplaani polnud ollagi
Pärnu linnavalitsuse majandusosakonnast lükati jutt kai kolme-nelja aasta pikkusest kasutusloast ümber. Firmal lõppes kai kasutusleping kevadel, et restoran ei tegutsenud ja selle väljanägemine oli räämas, polnud majandusosakond nõus pikaajalise kasutuslepingu teemaga linnavarakomisjoni minema.
Majandusosakonna juhataja asetäitja Karin Pärmann ütles, et omanikul paluti tuua äriplaan ja kui see oleks näidanud tõsiseid kavatsusi, oleks lepingust räägitud.
Aga nii abilinnapea Simmo Saar kui Pärmann kinnitasid, et seda mõnerealist kava, mis neile ette kanti, on raske äriplaaniks nimetada. Nii sõlmitigi firmaga kai kasutamise leping vaid 1. oktoobrini. Kuus peab Brandvahta maksma 12 000 krooni pluss käibemaksu.
Siiski ei välista linnaametnikud, et laev võib tulevikuski kaikoha saada. Pärmann ütles, et kui Brandvahta leiab hea investori, kes asjaliku äriplaaniga tuleb, laeva korda teeb ja kaikohta taoteb, esitab majandusosakond taotluse linnavarakomisjonile.