«Asjaajamine vangide vahetuseks on algstaadiumis, kuid nii hispaanlaste kui brittide kogemuse põhjal võib öelda, et vangide vahetus lepingu sõlmimine on võimalik juba 1-3 aasta jooksul,» ütles Schwede Postimehele.
Ta lisas, et vabanenud vangidel on kohustus maksta Peruu riigile lõivu, mille suuruse määrab kohus. «Ilma seda tasu maksmata ei saagi riigist minema. Trahvi suurusjärk on 3000-4000 eurot.» Trahvist arvutatakse koefitsiendiga maha vangis veedetud aeg, nii võib trahvist alles jääda vaid jääda vaid kümnendik ehk mõnisada eurot.
Schwede sõnul ei ole aga vangidel reeglina seda raha, rääkimata lennukipileti ostuks vaja minevast summast, ja see on suur probleem.
Küsimusele, kas on riike, mis tasuvad summa vangi eest ise, vastas ta, et see on väga haruldane. «Britid ei maksa, see oleks ju pretsedent ja riik peaks seejärel maksma iga oma vangi eest.»
Ta avaldas arvamust, et trahvi tasumist ei toetaks ka avalik arvamus.
Neidude kaitseadvokaadi sõnul võib uurimine kesta veel ühe kuu ning seejärel teeb kohus otsuse. Kohus määras eeluurimise pikkuseks üheksa kuud, mis on seadusest tulenev standard. Schwede sõnul ei pea kaitseadvokaat kohtuasja olemust liiga keeruliseks ning ta usub, et neide peteti.
Schwede märkis, et Cusco vangla ei olnud ülerahvastatud ning seal oli vangidel võimalik ka tööd teha. «Politsei korraldab seal laatu, kus müüakse vangide toodetud asju ja antakse vangidele selle eest taskuraha. See on väga oluline, sest vangis tuleb kõige eest maksta.»