Karjalaudas tipptehnikaga kontserdisaal
Vanasse karjalauta rajatud folgikoda hindavad kohalikud artistid mitte üksnes tänu kaunile mõisale, vaid ka kvaliteetsele heli- ja valgustehnikale väga kõrgelt. Tavaliselt nii väikestesse kohtadesse kõik kontserttuurid ja esinejad ei jõua, ent Mooste kava on üsna tihe. Näiteks 9. novembril seab sammud Moostesse üle 300 rahvatantsija ja üheteistkümne bändi, jõulude eel on aga just Mooste mõis üks kaheksast kohast, kuhu jõuab suurejooneline Annely Peebo, Marko Matvere ja Swing’n’Joy Orchestra kontsert.
Folgikoja tegemisi veab 2011. aastast muusiku taustaga Meelis Hainsoo. Tema sõnul on artistide tagasiside valdavalt positiivne olnud ning ühtviisi kõrgelt hinnatakse nii paiga akustikat, suurt lava kui ka teisi esinemistingimusi. «Siin on esinetud terve orkestriga, aga ka väiksema koosseisuga nagu eelmisel aastal Tõnis Mägi ja Kärt Johanson,» toob Hainsoo näiteks. Oktoobri alguses võis folgikojas osa saada isegi teatrietendusest – Ingo Normeti lavastatud näitemängust «Härra Puntila ja tema sulane Matti».
Koht meelitab külastajaid lisaks naabervaldadele ka Põlvast ja Tartust, kõige publikurohkemad on viimased paar aastat olnud naistepäevakontserdid. Suur, 500 külastajat mahutav kontserdisaal sobib hästi seminaride ja konverentside korraldamiseks, samuti juubeli- või pulmapidudeks. Folgikojas on leidnud endale püsiva toimumiskoha ka rahvamuusikatöötluse festival Moisekatsi Elohelü, mis tuleval kevadel tähistab 15. sünnipäeva. Lisaks tegutseb samas hoones villakoda.
Kunstikeskus ja restauraatorite koda
Üks ambitsioonikamaid plaane on Ülo Needo sõnul olnud restaureerimise kutseõppekooli rajamine Moostesse, kuid see on mitme asja taha seisma jäänud. «Kui tahame teha kooli, on see väga hea, aga siis on vaja ka väga häid õpetajaid, kes on meie jaoks oma tasult paraku kallimad, kui riiklikult õppetoetusena saaksime,» kommenteerib Needo ning tunnistab, et päris loobutud mõttest veel ei olda. Mõisa tööhobuste talli sisse seatud restauraatorite koda teeb tihedat koostööd MTÜ Vanaajamajaga, kellega koos korraldatakse iga-aastast Mooste Mõisa Talvekooli. Koolituste nimekirjast leiab näiteks akende restaureerimise, puitesemete restaureerimise ja palkmaja ehituse viiepäevase kursuse.