Aasta sportlaseks valiti tänavu suusataja Kristina Shmigun ja kümnevõistleja Erki Nool. Treeneritest pälvis esikoha Noole juhendaja Rein Sokk, võistkondadest Euroopa karikavõistluste superliigas teiseks tulnud Eesti kümnevõistlejate nelik koosseisus Erki Nool, Indrek Kaseorg, Andrei Nazarov ja Ramon Kaju.
Nagu kolmel varasemalgi aastal, küsitleti parimate selgitamiseks rahva, spordialaliitude, Eesti Olümpiakomitee sponsorite ja spordiajakirjanike arvamust. Ajalehest välja lõigatud ankeedil saatis oma järjestuse 3430 asjasthuvitatut ja organisatsioonide seisukohti kogunes 52, sponsorfirmadest saabus 29 ja Eesti Spordiajakirjanike Ühenduse liikmetelt 58 ankeeti. Igal nimetatud grupeeringust paluti kirja panna viie parema mehe ja naise, kolme võistkonna ja treeneri nimi. Punkte (esimesele 5, teisele 4 jne) anti 98le mehele ja 80le naisele, kolme parema treeneri ritta kirjutati 76 ja kolme võistkonna reale 45 meeskonda ja naiskonda.
Shmiguni ja Noole täisedu
Selles, et Kristina Shmigun ja Erki Nool esikohta väärivad, olid ühel meelel nii lehelugejad, ajakirjanikud, spordiliitude juhid kui sponsorid. Meenutagem, mille eest: Shmigun oli MMil kaheksas ja juunioride MMil parim, Nool sai hõbemedali halli-MMil seitsmevõistluses ja oli kuues MMil kümnevõistluses.
Sama kindlalt platseerus teisele kohale maailmaklassi maratonijooksja Jane Salumäe. Küll tuleb väikeseks üllatuseks pidada Inglise jalgpalliliigas palli püüdva Mart Poomi allajäämist aasta lõpus tugevalt spurtinud epeevehkleja Kaido Kaabermale, Euroopa meistrivõistluste hõbemedalimehele. Veel novembris tundus, et Poomil on ka esikohashansse. Aga õigus oli neil, kes ennustasid, et Poomile teevad karuteene jalgpalli üle-kõige-alaks (mida see Eestis veel mitte kuidagi pole) mõõdutunde minetanud propagandistid. Kahe parema hulka ei hääletanud Eesti parimat jalgpallurit ükski valijaskond.
Väärib tähelepanu, et hääletajatele ei läinud korda jalgrattaliidu otsus pidada Eesti parimaks meesratturiks Jaan Kirsipuud. Eesti parimat finisheerijat (seda Kirsipuu on) edestas punktibörsil kindlasti Lauri Aus, MMil 7. ja 17. koha saanud mitmekülgne pedaalitallaja.
Sokk ja Shmigun peaaegu kõrvuti
Ülinapi eduga Anatoli Shmiguni ees võitis treenerite konkursi Erki Noole ja Eesti kümnevõistlejate koondise vanemtreener Rein Sokk. Sokku eelistasid rahvahääletajad ja sponsorid, ajakirjanikud valisid Shmigunide suusapere juhendaja, spordiliidud andsid mõlemale võrdselt punkte. Muide, kergejõustikuliidu treenerite tänavuses pingereas on esimene hoopis Eesti Spordigümnaasiumis töötav Sven Andresoo (õpilasteks koolinoored, aga ka Liina Põldots, Marko Turban, Kertu Tiitso, Erik Talu jpt), teine Uno Källe (Jane Salumäe jt), kolmas Rein Sokk.
Rein Sokk pani oma nime kõlama kümnevõistluskoondise juhtimisega Euroopa teiseks meeskonnaks Tshehhi järel. Otsesest nägemisulatusest väljas tööd rügav Anatoli Shmigun Sokuga suhtlemisoskuses võistelda ei suuda. Sokk oli parim ka mullu, nagu Erki Noolgi.
Kolmandaks treeneriks hinnati naisvehklejate koondist juhendanud Peeter Nelis. Haapsalu treeneri hoolealused Heidi Rohi, Oksana Jermakova, Alla Zuikova ja Maarika Võsu jäid MMil kõige napimalt ilma pronksmedalist, neljandaks. Eesti meeskond (Kaido Kaaberma, Meelis Loit, Andrus Kajak) oli MMil üheksas, kuid päästis oma reputatsiooni aasta viimasel kuul, kvalifitseerudes maailma karikavõistlustest osavõtjate hulka. Sumo EMi meeskondlikult võitnud ja MMi kolmanda koha saavutanud Eesti sumokoondist ei asetatud kolme parema hulka mitte ühelgi koondankeedil - uus ala alles alustas tunnustuse leidmise rasket teekonda.
Kõrgele kohale valitud, sisuliselt aga kogu Eesti spordi tuumik, kogunes eile õhtuks Tallinna diskoklubisse Dekoltee. Seal anti kõigile auhinnad üle. Pidutseti.
Spordirahva aastalõpupeol viibisid külalisena Eesti peaminister Mart Siimann, ministrid, Riigikogu liikmed ja muud kutsutud.