,
Palestiina lennukikaaperdaja Souhaila Andrawes, kellele Saksa kohus mõistis 12-aastase vanglakaristuse, esitas taotluse, et tal lubataks karistus kanda Norra vanglas. Hamburgi kohus mõistis Andrawesi süüdi osalemises Lufthansa piloodi Jürgen Schumanni tapmises.
Mõistetud 12-aastast vanglakaristust võidakse aga lühendada. Aeg, mille Andrawes veetis eeluurimise all Norras ja Saksamaal ning Somaalia vanglas, võidakse karistusest maha arvata ja nii jääks Andrawesil vanglas veeta veel kaheksa aastat.
Norra praktika kohaselt võidakse vang aga ennetähtaegselt vabastada, kui kantud on kaks kolmandikku karistusajast.
Norra justiitsministeerium on teatanud, et ei ole vastu Souhaila Andrawesi ületoomisele mõnda Norra vanglasse, sest Andrawesi mees ja tütar elavad Oslos.
Saksa kohtuvõimud ei taha aga lubada Andrawesit enne Norra vanglasse üle viia, kui ta pole kohtus andnud tunnistusi teise naisterroristi Monika Haasi suhtes.
Enamik Norra ajalehti on oma juhtkirjades heaks kiitnud ettepaneku tuua Andrawes üle Norra vanglasse. Samas rõhutas Norra mõjukaim päevaleht «Aftenposten», et Andrawesi väga ränka kuritegu ei tohi lasta unustusse vajuda.
Norra parteidest on vaid paremäärmuslik Progressipartei lennukikaaperdaja Norrasse toomise vastu.
Souhaila Andrawes oli üks neljast Palestiina terroristist, kes kaaperdasid 1977. aastal Lufthansa reisilennuki ning sundisid pilooti maanduma Somaalia pealinnas Mogadishus.
Andrawes oli ainuke terrorist, kes Saksa eriüksuse rünnakus lennuki vabastamiseks ellu jäi.
Andrawes õnnestus aga lõplikult tabada alles 1994. aasta oktoobris Oslos. Ta oli selleks ajaks üks maailma kõige tagaotsitavamaid terroriste ning elanud Oslos juba kolm aastat. Ka pärast Andrawesi tabamist kahtles politsei tükk aega tema tegelikus isikus.
Artikli algusesse, lehekülje algusesse
lehekülje algusesse , esileheküljele
Webmaster
Copyright © Postimees 1995-1996