Tallinnas peetud Karl Lemani mälestusturniir poksis, kus kindaga lööjaid oli 13 maalt, lõppes korraldajatele edukalt. Täismaja pealtvaatajaid nägi väga erineval tasemel sportimist - kolme raundi pikkusest aeglasest pusimisest kuni kiire perfektse nok-audini. Eestit esindas finaalis kuus meest (sealhulgas üks eestlane), kellest esikohaauhinnani küündis neli. Ukrainale jäeti kolm, Türgile kaks, Venemaale, Soomele ja Lätile üks Sony raadioaparaat.
Kergemates kaaludes napid võidud
Kolmes kergemas kehakaalus pääsesid muusikakeskuse pärast rusikatega vehkima võõrad. Inglane Ronnie Mercer (kuni 48 kg) võitis kindlalt türklase Musa Denizi ja ukrainlane Andrei Lishik (kuni 51 kg) sama veenvalt soomlase Raine Lehtose. Aga mitme tiitlivõistluse medalimees Joni Turunen (kuni 54 kg) loeti shotlase Alec Arthuri üle võidumeheks ainult häältega 4:3.
Kehakaalus kuni 57 kg oli Eesti meister Aleksandr Sergejev veidi täpsem meeskonnakaaslasest Jevgeni Golovatshist. Ka kaal raskemas kategoorias polnud ukrainlane Vadim Hamaza palju üle türklasest Enver Yilmazist. Sealtpeale aga läks tõsisemaks löömiseks.
Eesti parim poksija kuni 63,5 kg kaalus Albert Starikov lõi oma valgevenelasest finaalivastase Dmitri Kashkani võitlusvõimetuks teiseks raundis. Ukrainlane Sergei Dzinziruk (kuni 67 kg) põrmustas oma kaasmaalse Aleksandr Matveitshuki. Narvalane Roman Aleksejev (kuni 71 kg) ei lasknud türklasel nimega Fazli Us ringis lipata kahte minutitki. Paar ettevalmistavat tabamust avaldasid mõju, õige pea järgnes vasakhaak, mis türklase silmapilkselt pikali kukutas - nokaut.
23-aastane Aleksejev pidas nii mullusel kui tänavusel Lemani turniiril kolm kohtumist, mis kõik lõppesid tema kasuks enne lõpugongi. Füüsiliselt tugev, tehniliselt hea ja liikuv Aleksejev uisapäisa kätega ei vehkinud, ratsionaalselt tegutsedes jõudis ta oma tahtmiseni alati enne kui särk märjaks sai. Aleksejev on üks vähestest Eesti poksijatest, kes MM-võistlusteks valmistub. MMiks treenivad teda omaaegne N. Liidu meistrivõistluste medalimees Gennadi Tolmatshov ja Anatoli Kozlovski.
Margus Salumets kaotas lätlasele
Margus Salumetsa (kuni 75 kg) tutvustati kui Tallinna meistrit raskekaalus. Lemani turniiril tuli tal finaali jõudmiseks pidada vaid üks matsh. Esikohale jõudmast takistas teda neljakordne Läti meister Eduards Narbuts, maailma karikavõistluste viies mees.
Salumetsale loeti finaalis sekundeid kaks korda. Kolm korda katkestas kohtunik duelli eestlase verise näo puhtakspühkimiseks. Nii klass kui kogemused rääkisid lätlase kasuks: Narbutsil 150st kohtumisest 130 võitu, Salumetsal 60st 48. Kumbki ei hiilanud kiirusega, aga lätlane lõi kõvemini. Eestlane oli visa ja pidas lõpuni vastu - mida vist tuleks saavutusena käsitleda. Punktivõit Narbutsile 19:5.
Valeri Brudov (Venemaa, kuni 81 kg) võitis Valgevene poksija Sergei Krupenitshi ja MMi pronksmedalimees, Türgi raskekaallane Sinan Samilsam Oleg Kassatkini (Venemaa).
Toorest jõust üksi ei piisanud
Meeleoluka löömingu korraldasid turniiri lõpetuseks 29-aastane Eesti poolraskekaallane (kuni 91 kg) Sergei Razumovski ja noor Moskva oblasti meister Andrei Vassiljev (21st matshist 15 võitu!) Venemaalt. Siitpoolt mees, kes poksib nagu ollakse harjunud, vastaseks aga toorest ja harimatust jõust pakatav algaja, kes näib teadvat vaid üht: kui sa oma konkurenti enne lõpugongi pikali ei löö, lüüakse hingekella sulle. Sest kohtunikud nii kehva tehnikaga ringisolijat üldiselt ei aktsepteeri - kui tolle vastane aga jätkata ei suuda, on muidugi teine asi. Vassiljev jälitas Razumovskit kõigi kolme raundi vältel väsimatult lahmides ja tabas teda mitu korda päris valusalt. Vahepeal pungitas teda ohjeldada püüdva ringikohtuniku poole mõistmatult silmi ja paljastas vahul hambad... Pooleldi laadakakluse võitjaks hinnati viisakam mees, Razumovski.
Artikli algusesse, lehekülje algusesse, esileheküljele
KALEV PUKK,Hochfilzen
Austria mägilinnas Hochfilzenis peeti esimesed laskejooksu MM-võistlused. Kolmest Eesti laskesuusatajast esines kõige paremini Dmitri Borovik, kes eilsel 6 km pikkusel sprindidistantsil sai neljanda koha. Veatult lasknud Borovik kaotas pronksmedali vaid 10,1 sekundiga. Indrek Tobreluts sai 16. ja Kalju Ojaste 45. koha.
Kui laupäeval kavas olnud 10 km distantsi aegu sadas vihma, siis eile paistis päike ja võistlejate laskmistulemused olid tunduvalt paremad. Laupäeval oli 26 riigi laskesuusatajate seas parim Aleksei Kobelev. Venelane tegi neljas tiirus küll kokku kolm möödalasku, kuid edestas siiski vaid ühe korra eksinud sloveenlast Janezh Ozbolti 0,5 sekundiga. Meie meestest oli märjal ja porisel rajal parim Indrek Tobreluts, saades 13. koha. Ojaste oli 27. ja Borovik 44.
Mõlema päeva kokkuvõttes võib Eesti koondise esinemisega rahule jääda, sest Borovikul jäi medalist üsna vähe puudu ja ka ülejäänud kaks meie esindajat lõpetasid mõlemal distantsil esimese poole hulgas.
Artikli algusesse, lehekülje algusesse, esileheküljele
RIHO PAAS
Eesti maletajail on Jerevanis läinud nii, et kui meestel mäng laabub, tabab naisi fiasko ja vastupidi. 11. voorus alistasid meie naised Kanada 3:0, mehi aga tabas kohtumises Bulgaariaga lausa häving. Vaid Jaan Ehlvest suutis tõusva tähe Veselin Topalovi (maailma seitsmes reiting) vastu viigi välja mängida. Lembit Oll jäi alla Kiril Georgievile, kaotasid ka Mihhail Rõtshagov ja Olav Sepp. 12.-15. koha jagamiselt langeti 23. koha jagajate sekka. Meie naiskond aga tõusis kuiva võidu järel jagama 15.-18. kohta. Naistest tõid võidupunktid Tuulikki Laesson, Tatjana Fomina ja Leili Pärnpuu.
Meestest jäi ka Slovakkia USAle ja Jugoslaavia Horvaatiale alla 0,5:3,5. Indoneesia alistas Prantsusmaa 3:1. Minimaalse paremusega (2,5:1,5) võitis Iisrael Hiina, Usbekistan Ungari, Inglismaa Rootsi, Island Saksamaa, Valgevene Tshehhimaa, Kuuba Argentiina ja Leedu Kasahstani. Viiki 2:2 mängisid Venemaa-Ukraina, Gruusia-Armeenia, Bosnia-Hispaania, Holland-Läti ja Rumeenia-Poola.
PUNKTID (11 VOORU): 1. Venemaa 31; 2.-6. Ukraina, Usbekistan, Bulgaaria, Iisrael, USA 27,5; 7.-8. Inglismaa, Horvaatia 27; 9.-14. Gruusia, Ungari, Bosnia, Hiina, Armeenia, Hispaania 26,5; 15.-16. Indoneesia, Island 26; 17.-18. Valgevene, Kuuba 25,5; 19.-22. Saksamaa, Holland, Läti, Leedu 25. Eesti jagas 24,5 punktiga 23. kohta.
Naiste turniiril üllatusi polnud. Liider Gruusia viigistas Inglismaaga ja Venemaa Iisraeliga - 1,5:1,5. Lisaks Eestile sai 3:0 võidu veel Ungari (Lee-du üle). 2,5:0,5 eduga alistas Ukraina Kreeka, Hiina Kasahstani, Rumeenia Saksamaa ja Tshehhimaa Vietnami. 2:1 võit läks kirja Poolal Jugoslaavia, Slovakkial Moldova, Indial Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaarial Horvaatia ja Valgevenel Läti üle. Punktid poolitasid veel USA ja Kuuba.
PUNKTID (11 VOORU): 1. Gruusia 24,5; 2. Ukraina 22; 3.-5. Venemaa, Hiina, Rumeenia 21,5; 6. Inglismaa 21; 7.-8. Ungari, Poola 20,5; 9. Slovakkia 20; 10. India 19,5; 11.-14. Saksamaa, Kreeka, Tshehhimaa, Kasahstan 19; 15.-18. Valgevene, Bulgaaria, USA, Eesti 18,5; 19.-21. Prantsusmaa, Mongoolia, Sloveenia 18 punkti.
Artikli algusesse, lehekülje algusesse, esileheküljele
VIRGE ANVELT
Floraspordi saal oli laupäeval rahvast tulvil. Kunagi varem pole lauatennisevõistlust kaema tulnud nii rohkearvuline publik kui nüüd, mil etenduse andis lauatenniseajaloo suuremaid mängijaid Jan-Owe Waldner.
Enne võistluse algust oli spordivõhikulgi selge, kes võidab Estonia mälestusturniiri. Seega ei tuldud saali otsima võitluslikku pinget ega tasavägiseid heitlusi. Estonia mälestusturniir polnud peamine sportlik moment. Maailma kuuenda reketi Waldneri kõrval osalesid turniiril nimekamatest veel Eesti esinumber, juba viiendat aastat Rootsis elav Igor Solopov ning Soome reitingu viies, kuues ja seitsmes mängija. Naistest tegi kaasa tugev leedulanna Ruta Garkauskaite, kes on võitnud naispaarismängus koos kaasmaalanna Jolanta Prusienega Euroopa meistrivõistlustelt kaks pronksmedalit. Võistlustules oli kogu Eesti paremik ning mängijaid Rootsist ja Lätist.
Turniir viidi läbi olümpiasüsteemis koos lohutusturniiriga. Korraldajate poolt oli koostatud täpne ajakava, mis võimaldas sportlastel end kiirustamata mänguks ette valmistada. Samuti teadsid pealtvaatajad hõlpsasti, mis kell millist mängu vaadata. Korraldajate kiituseks tuleb öelda, et ajakavast suudeti ka kinni pidada.
Waldneril polnud siin igav mängida
Enne võistlust tundus tõenäoline, et meeste finaalis kohtuvad Waldner ja Solopov. Mõlemad jõudsidki poolfinaali, kuid seejärel tuli kogenud Solopovil alla vanduda noorele Soome mängijale Joni Aaltosele.
Edetabelis 62. kohal asuv maailma üks paremaid kaitsemängijaid Solopov ei leidnud kuidagi oma mängu. Ta tegi uskumatult lihtsaid eksimusi, seda isegi servi vastuvõtul. Praegu Soome sõjaväes aega teeniva Aaltose mäng oli väga terav, ta lausa purustas Solopovi kaitse.
0:3 kaotanud Solopov tunnistas, et vastane mängis kohe pärast servi aktiivselt. «Tavaliselt otsitakse võimalust punkti võitmiseks, kuid tema ründas kohe, kompromissitult. Ja tegi seda eksimatult,» kommenteeris Rootsi esimese liiga klubis Uppsala Arsta mängiv Solopov vastase taktikat. Alates sellest hooajast asus Solopov tööle ka Prantsusmaa koondise juures, käies abiks treeningulaagrites.
Teises poolfinaalis võitis Waldner Mika Räsase 3:0 ja sama tulemusega alistas finaalis ka Aaltose.
Kui vaadata punkte, mis Waldner vastastele andis, võib öelda, et mängud kulgesid justkui tasavägiselt. Rootslane mängis ratsionaalselt, kulutades jõudu just nii palju kui võiduks vaja. Kogu oma tugevusest raiskas ta ehk mõnikümmend protsenti. Kes on näinud Waldnerit mängimas tiitlivõistlustel, teab, et mehel on võimeid enamaks. Waldneri sõnul oli Estonia mälestusturniir talle meeldivaks vahelduseks. «Ma võtsin kutset siia võistlema tulla igati positiivselt ja mängud polnud mulle sugugi igavad,» märkis rootslane, kes oskab ka nõrgemate vastastega mängides lauatennisest mõnu tunda.
Waldner teenis esikoha eest 5000 Rootsi krooni, mis paljude rahaturniiridega võrreldes on muidugi väike summa. Estonia turniiriga samal ajal peeti näiteks Stockholmist 30 kilomeetri kaugusel turniir, kus esikoha-preemia oli 20 000 Rootsi krooni. Selge, et niisugune maailmanimega sportlane nagu Waldner ei tulnud Tallinna võistlema raha pärast.
Garkauskaite ei andnud vastastele settigi
Naiste turniir jäi Waldneri osalemise varju, kuigi ka siin tegid kaasa tugevad mängijad. Nii nagu eeldati, võitis Garkauskaite, kes ei kaotanud vastastele settigi. Poolfinaalis võitis ta Eesti klubis BC Tallinn mängiva lätlanna Ina Josepsone, finaalis aga kaasmaalanna Kristina Totilaite. Koos Totilaitega jäi Garkauskaite hiljuti Sydneys peetud üliõpilaste MM-võistlustel naispaarismängu teiseks. Atlanta OMil sai Garkauskaite alagrupis ühe kaotuse ja 16 parema hulka ei pääsenud.
Totilaite võitis poolfinaalis Lina Stankute, samuti Leedust. Eesti mängijate laeks jäid kohad esikaheksas.
Eesti naised võitsid, mehed kaotasid
Estonia mälestusturniirile eelnenud õhtul peeti traditsiooniline Eesti-Soome maavõistlus ning üle mitme aasta ka Tallinna-Helsingi-Riia linnavõistlus. Eesti meeskonna peatreener Jaan Härms valis koondisesse Jüri Martini, Raini Tsäko ja Jaanus Allikoja. Soomlaste leeris mängisid samad mehed, kes osalesid hiljem mäletusturniiril.
Põhjanaabrid olid meie meestest tunduvalt üle. Kõik üksikmängud läksid settidega 3:0 soomlastele. Eestlastele lootusetust 0:3 seisust mindi mängima paarismängu. Tsäkol ja Allikojal õnnestus soomlaste vastu võita üks sett, ent kohtumise ja kogu maavõistluse võitsid soomlased. Ka naiste koondise peatreener Toomas Saar tegi panuse noorematele mängijatele. Naiskonda kuulusid Eesti meister ja esireket Kadi Kallast ja üllatuslikult edetabeli 19. Emma Väli.
Soome naiskond astus eestlannadele vastu mitte oma parimas rivistuses. «Meil oli ükspuha, kas oleksime nende vastu mänginud teise või kolmanda koosseisuga, oleksime neid võitnud nii või teisiti,» põhjendas Saar Väli arvamist naiskonda. «Oleme Eesti lauatenniseliidu juhatuses aastaid vaid rääkinud noorte kaasamisest koondisesse, kuid pole seda varem teinud. Nüüd andsime noortele mängijatele võimaluse,» selgitas juba kolmandat hooaega naiskonda juhendav Saar, kes lubas, et ka järgmistel kordadel võetakse koondisesse nooremaid ja perspektiivikamaid. Eesti naiskond alistas ülelahenaabrid kindlalt 3:0.
Kadettide linnavõistlusel sai poistest esikoha Soome, teiseks jäi Läti ning kolmandaks Eesti (Mart Masin, Roland Siirak, Mart Rannaveer). Tüdrukute arvestuses läks võit Soome. Eesti esinduses mängisid Liina Agur, Pille Kotka ja Kristi Tasa.
Artikli algusesse, lehekülje algusesse, esileheküljele
VIRGE ANVELT
Floraspordi saal oli laupäeval rahvast tulvil. Kunagi varem pole lauatennisevõistlust kaema tulnud nii rohkearvuline publik kui nüüd, mil etenduse andis lauatenniseajaloo suuremaid mängijaid Jan-Owe Waldner.
Enne võistluse algust oli spordivõhikulgi selge, kes võidab Estonia mälestusturniiri. Seega ei tuldud saali otsima võitluslikku pinget ega tasavägiseid heitlusi. Estonia mälestusturniir polnud peamine sportlik moment. Maailma kuuenda reketi Waldneri kõrval osalesid turniiril nimekamatest veel Eesti esinumber, juba viiendat aastat Rootsis elav Igor Solopov ning Soome reitingu viies, kuues ja seitsmes mängija. Naistest tegi kaasa tugev leedulanna Ruta Garkauskaite, kes on võitnud naispaarismängus koos kaasmaalanna Jolanta Prusienega Euroopa meistrivõistlustelt kaks pronksmedalit. Võistlustules oli kogu Eesti paremik ning mängijaid Rootsist ja Lätist.
Turniir viidi läbi olümpiasüsteemis koos lohutusturniiriga. Korraldajate poolt oli koostatud täpne ajakava, mis võimaldas sportlastel end kiirustamata mänguks ette valmistada. Samuti teadsid pealtvaatajad hõlpsasti, mis kell millist mängu vaadata. Korraldajate kiituseks tuleb öelda, et ajakavast suudeti ka kinni pidada.
Waldneril polnud siin igav mängida
Enne võistlust tundus tõenäoline, et meeste finaalis kohtuvad Waldner ja Solopov. Mõlemad jõudsidki poolfinaali, kuid seejärel tuli kogenud Solopovil alla vanduda noorele Soome mängijale Joni Aaltosele.
Edetabelis 62. kohal asuv maailma üks paremaid kaitsemängijaid Solopov ei leidnud kuidagi oma mängu. Ta tegi uskumatult lihtsaid eksimusi, seda isegi servi vastuvõtul. Praegu Soome sõjaväes aega teeniva Aaltose mäng oli väga terav, ta lausa purustas Solopovi kaitse.
0:3 kaotanud Solopov tunnistas, et vastane mängis kohe pärast servi aktiivselt. «Tavaliselt otsitakse võimalust punkti võitmiseks, kuid tema ründas kohe, kompromissitult. Ja tegi seda eksimatult,» kommenteeris Rootsi esimese liiga klubis Uppsala Arsta mängiv Solopov vastase taktikat. Alates sellest hooajast asus Solopov tööle ka Prantsusmaa koondise juures, käies abiks treeningulaagrites.
Teises poolfinaalis võitis Waldner Mika Räsase 3:0 ja sama tulemusega alistas finaalis ka Aaltose.
Kui vaadata punkte, mis Waldner vastastele andis, võib öelda, et mängud kulgesid justkui tasavägiselt. Rootslane mängis ratsionaalselt, kulutades jõudu just nii palju kui võiduks vaja. Kogu oma tugevusest raiskas ta ehk mõnikümmend protsenti. Kes on näinud Waldnerit mängimas tiitlivõistlustel, teab, et mehel on võimeid enamaks. Waldneri sõnul oli Estonia mälestusturniir talle meeldivaks vahelduseks. «Ma võtsin kutset siia võistlema tulla igati positiivselt ja mängud polnud mulle sugugi igavad,» märkis rootslane, kes oskab ka nõrgemate vastastega mängides lauatennisest mõnu tunda.
Waldner teenis esikoha eest 5000 Rootsi krooni, mis paljude rahaturniiridega võrreldes on muidugi väike summa. Estonia turniiriga samal ajal peeti näiteks Stockholmist 30 kilomeetri kaugusel turniir, kus esikoha-preemia oli 20 000 Rootsi krooni. Selge, et niisugune maailmanimega sportlane nagu Waldner ei tulnud Tallinna võistlema raha pärast.
Garkauskaite ei andnud vastastele settigi
Naiste turniir jäi Waldneri osalemise varju, kuigi ka siin tegid kaasa tugevad mängijad. Nii nagu eeldati, võitis Garkauskaite, kes ei kaotanud vastastele settigi. Poolfinaalis võitis ta Eesti klubis BC Tallinn mängiva lätlanna Ina Josepsone, finaalis aga kaasmaalanna Kristina Totilaite. Koos Totilaitega jäi Garkauskaite hiljuti Sydneys peetud üliõpilaste MM-võistlustel naispaarismängu teiseks. Atlanta OMil sai Garkauskaite alagrupis ühe kaotuse ja 16 parema hulka ei pääsenud.
Totilaite võitis poolfinaalis Lina Stankute, samuti Leedust. Eesti mängijate laeks jäid kohad esikaheksas.
Eesti naised võitsid, mehed kaotasid
Estonia mälestusturniirile eelnenud õhtul peeti traditsiooniline Eesti-Soome maavõistlus ning üle mitme aasta ka Tallinna-Helsingi-Riia linnavõistlus. Eesti meeskonna peatreener Jaan Härms valis koondisesse Jüri Martini, Raini Tsäko ja Jaanus Allikoja. Soomlaste leeris mängisid samad mehed, kes osalesid hiljem mäletusturniiril.
Põhjanaabrid olid meie meestest tunduvalt üle. Kõik üksikmängud läksid settidega 3:0 soomlastele. Eestlastele lootusetust 0:3 seisust mindi mängima paarismängu. Tsäkol ja Allikojal õnnestus soomlaste vastu võita üks sett, ent kohtumise ja kogu maavõistluse võitsid soomlased. Ka naiste koondise peatreener Toomas Saar tegi panuse noorematele mängijatele. Naiskonda kuulusid Eesti meister ja esireket Kadi Kallast ja üllatuslikult edetabeli 19. Emma Väli.
Soome naiskond astus eestlannadele vastu mitte oma parimas rivistuses. «Meil oli ükspuha, kas oleksime nende vastu mänginud teise või kolmanda koosseisuga, oleksime neid võitnud nii või teisiti,» põhjendas Saar Väli arvamist naiskonda. «Oleme Eesti lauatenniseliidu juhatuses aastaid vaid rääkinud noorte kaasamisest koondisesse, kuid pole seda varem teinud. Nüüd andsime noortele mängijatele võimaluse,» selgitas juba kolmandat hooaega naiskonda juhendav Saar, kes lubas, et ka järgmistel kordadel võetakse koondisesse nooremaid ja perspektiivikamaid. Eesti naiskond alistas ülelahenaabrid kindlalt 3:0.
Kadettide linnavõistlusel sai poistest esikoha Soome, teiseks jäi Läti ning kolmandaks Eesti (Mart Masin, Roland Siirak, Mart Rannaveer). Tüdrukute arvestuses läks võit Soome. Eesti esinduses mängisid Liina Agur, Pille Kotka ja Kristi Tasa.
Artikli algusesse, lehekülje algusesse, esileheküljele
RAIMO PEIKER
Reede õhtul kolmenädalaselt reisilt Kanadasse koju jõudnud ProSpordi naiskond võitis järgmisel päeval TTÜ naiskonna 3:2. Eile saadi veidi enam kui tund aega väldanud kohtumises jagu Tartumaa Fortuuna Loto naiskonnast 3:1.
Eilses mängus võitis eelmise hooaja Eesti meister esimese geimi 15:1. Piisas aga sellest, et teises geimis võeti mängust välja põhisidemängija Maret Jakobson, kui ProSpordi mäng lagunes. Geim kaotati 7:15. Kolmanda geimi võitis ProSport 15:3. Otsustavas geimis juhtis ProSport juba 12:2. Taas tõi treener Alar Kaljuvee paar nooremat mängu ja taas oli punktilisa visa tulema. Seisul 13:11 saatis treener platsile Triin Kiudma ja neljas geim võideti 16:14.
Alar Kaljuvee kinnitas, et pikk võistlusreis väsitas mängijaid tublisti. Eilse mänguga jäi treener enam rahule, algkoosseis tegutses juba päris korralikult. Teistel tuleb aga pingutada, et naiskonna tase ühtlustuks.
Montrealis peeti viis mängu ja kõik need võideti. Naiskonna võõrustajaks oli Kanada paremuselt teine naiskond, kus treeneriks on väliseestlane Ants Tõke. Kanadalannad käisid ka paar aastat tagasi Tartus mängimas. Lisaks sellele treeniti hoolikalt. Jalgratta ja rulluiskudega sõideti kuni neli tundi päevas.
«Lootsime küll rohkem mänge saada, kuid Kanadas algab hooaeg alles oktoobri lõpul. Nende tase on ikka natuke madalam kui meil siin. Nüüd sõitis Kanadasse pedagoogikaülikooli naiskond. Meile tehti Kanada-reis sponsorite poolt osaliselt välja, puhkusereis oli juunikuus Kreekasse. See oli täielikult sponsorite kulul (ProSport, Räni Ehituskaup, linna- ja maavalitsus). Vahva reis oli, kogu aeg olime Rhodose saarel. Sellised reisid stimuleerivad naiskonda,» rääkis Alar Kaljuvee.
EESTI MEISTRIVÕISTLUSED VÕRKPALLIS. MEHED. I VOOR: Rakvere Rivaal - Tartu Fortuuna Loto 3:0 (5, 2, 13); Pärnu VK Jart - Viljandi Volle 3:2 (-7, -10, 11, 14, 11); Paide Heres - Võru VK 3:0 (13, 10, 12); TTÜ - Tallinna Palling 1:3 (8, -13, -6, -9). II VOOR: Rivaal - Volle 3:0 (6, 12, 5); Fortuuna Loto - Heres 3:2 (7, 13, -0, -6, 13); Palling - VK Jart 1:3 (-8, -15, 10, -6); Võru VK - TTÜ 3:1 (-11, 14, 11, 11). VÕIDUD: Rivaal ja VK Jart 2, Palling, Fortuuna Loto, Heres ja Võru VK 1, Volle ja TTÜ 0.
NAISED. I VOOR: Viljandi Volle - Narva VK 3:1 (14, -13, 12, 12); Pärnu VK - Tartumaa Fortuuna Loto 3:0 (9, 13, 7); Tartu ProSport - TTÜ 3:2. TPÜ ja ESG kohtuvad 19.10. II VOOR: ProSport - Fortuuna Loto 3:1 (1, -7, 3, 14); TTÜ - Volle 3:1; Narva VK - ESG 0:3 (-2, -3, -6).
Artikli algusesse, lehekülje algusesse, esileheküljele
lehekülje algusesse , esileheküljele
Webmaster
Copyright © Postimees 1995-1996