Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa

Lillemüüjatel puhkehetki täna ei olnud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Lillemüüjatel olid täna käed-jalad tööd täis.
Lillemüüjatel olid täna käed-jalad tööd täis. Foto: Mihke Maripuu

Lillede hulgimüügifirma Rikets Hulgi projektijuht Kristiina Laurson kinnitas, et juba eelmise nädala neljapäevast on tal tõeline «andmine» olnud. Suurt tänu avaldas ta ka internetitellijatele, kes sel aastal on väga aktiivsed olnud.


«Naistepäeva peame ikka üheks töörohkemaks päevaks aastaks,» ütles ta. «Viiskümmend aastat traditsiooni ei ole meie inimestes, eriti meestes, õnneks kuhugi kadunud.»

Laurson kinnitas, et kuna Hollandis on täpselt teada, et kogu Ida-Euroopa peab naistepäeva, siis on selleks ajaks lillede hinnad ka märgatavalt, vahel lausa sada protsenti kõrgemaks aetud. Põhilise müügiartiklina lähevad praegu kaubaks tulbid. Hästi ostetakse aga ka punaseid roose ja natrsisse.

Rikets kasvatab tulpe Eestis ise ning müüb neid edukalt. Holladi tulpidega firma ei kauple. Kohaliku tulbi omahind on küll kõrgem, aga müügihinda konkurentsi pärast üles kruvida ei saavat. Kioskimüüjad küll väitsid, et Eesti tulbid on Hollandi omadest veidi kallimad.

Prisma peremarketi ostujuht Tõnis Tomingas ütles, et juba eile müüs poekett tavalisest pühapäevast viis korda rohkem lilli. Tänased müüginumbrid ei olnud pärastlõunaks veel teada. Kõige enam ostetakse tema sõnul tulbi- ja roosikimpe ning nartsisse. Hästi pidavat minema ka potiroosid, kuukingad, orhiteed ja alpikannid. Kõige enam on sel aastal kasvanud rooside müük.

Tominga sõnul varus Prisma sel aastal mullusest umbes kümme protsenti rohkem lilli, kuna lillemüük on pidevalt kasvanud.

Tagasi üles