Ta lisab, et ühest küljest algatati projekt sellepärast, et täita kehtivat asulareovee- ja joogiveedirektiivi. Teisest küljest pidi projekti elluviimine tagama klientidele parema teenuse kvaliteedi veekatkestuste vähenemise ja süsteemi töökindlama toimimise kaudu. Kolmandaks oleksid läinud ka vana süsteemi hooldamise ja kadudega seotud kulud järjest suuremaks, mis oleks tähendanud ka tarbijatele kindlat kulude suurenemist.
Toetuste roll kaugeleulatuv
Marko Matsalu sõnul oli toetuse roll projekti juures väga oluline, sest ilma toetusteta poleks AS Saku Maja ja Saku vald suutnud neid töid ära teha. «Isegi omaosaluste katmine on valla ja ettevõtte eelarvele paras katsumus ning võetud laenud mõjutavad kindlasti järgmiste investeeringute tegemist. Saku vald rahastas töid valla eelarvest, kuid enamik vajaminevast summast laenati SA-lt Keskkonnainvesteeringute Keskus. AS Saku Maja rahastas tööde teostamist nii oma eelarvest kui ka ASist SEB Pank võetud laenuga,» selgitab Marko Matsalu olukorda.
Tema sõnul on ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni projekti eesmärgid kindlasti saavutatud, kuid see, et erinevaid projekte oli võimalik samal ajal koos teha, tagas kindlasti parema lõpptulemuse.
«Kõik Saku aleviku elanikud saavad nüüd liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga, mille kaudu on loodud kvaliteetsem elukeskkond. Teiseks saavad Saku aleviku elanikud tarbida kõigile nõuetele vastavat joogivett, mida on juba võimalik tunnetada igaühel. Kolmandaks on saavutatud olukord, kus järgmistel aastakümnetel ei ole vajadust suuremahuliste kaevetööde järele ning elanikud on selle kaudu oma igapäevastes tegemistes vähem häiritud,» loetleb Matsalu rahulolevalt projekti plusse, lisades, et Saku projekt võiks olla isegi teistele eeskujuks, kuidas on võimalik erinevate osapoolte koostöös suhteliselt lühikese aja jooksul ära teha nii suur töö. Kui liita kõigi projektide tööde maksumused kokku, siis on see kindlasti märgatav oma mahu poolest ka väljapoole Sakut.