Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Kontroll leidis Tallinna ja Harjumaa metallikokkuostudes kümmekond rikkumist

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Uwe Gnadenteich
Copy
Metalli kokkuostupunkt.
Metalli kokkuostupunkt. Foto: Keskkonnainspektsioon

Keskkonnainspektsioon ja politsei kontrollisid möödunud nädalal 30 Tallinnas ja Harjumaal tegutsevat metallijäätmete vastuvõtjat ja tuvastasid 11 ebaseadusliku metalli kokkuostu juhtumit, millega seoses alustas inspektsioon väärteomenetlused.


Kontrolli tulemusena võeti ettevõtetest asitõendina kaasa 1,2 tonni ebaseaduslikult kokkuostetud metallijäätmeid, sealhulgas alumiinium- ja vaskkaablit ning elektroonikajäätmeid. 500 kilo ebaseadusliku kokkuostu kahtlusega metalli jäeti ettevõtetes vastutavale hoiule ja selle päritolu kontrollib inspektsioon täiendavalt.

Keskkonnainspektsiooni keskkonnakaitse osakonna peainspektor-nõuniku Tarmo Tehva sõnul näitas ka seekordne kontroll, et ikka leidub ettevõtjaid, kes ostavad metallijäätmeid, mille kokkuostule on seatud ranged piirangud. «Kaabli puhul toodi põhjenduseks, et ei ostetudki kaablit vaid alumiiniumi, ehkki kaablil ja tavalisel alumiiniumijäätmel on erinevad jäätmekoodid,» märkis Tehva.

"Väideti ka seda, et kaabel tuli ilmsiks alles koorma sorteerimisel. Inspektsiooni seisukoht on väga ühene: vastuvõtja peab veenduma, et koorem ei sisaldaks mittelubatud jäätmeid,» lisas ta.

Jäätmeseaduse kohaselt saab ebaseadusliku metalli kokkuostu eest määrata füüsilisele isikule trahvi kuni 300 trahviühikut ehk 1200 eurot ning juriidilisele isikule kuni 32 000 eurot.

Keskkonnainspektsiooni ning politsei- ja piirivalveameti ühisreidid jätkuvad kõigis Eesti maakondades. Ühiselt on välja töötatud ka mitmed vanametalli kokkuostuga seotud muudatusettepanekud, mis on esitatud keskkonnaministeeriumile.
 

Tagasi üles